< sekcia Hokej

Libor Hudáček prekonal už dva rekordy Barteka

Na snímke slovenský reprezentant Libor Hudáček počas tréningu na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Košiciach 12. mája 2019. Foto: TASR Martin Baumann

Už iba jeden bod mu tak chýba k prekonaniu ďalšieho rekordu - v počte bodov legionára v základnej časti českej extraligy.

Liberec 25. februára (TASR) - Slovenský útočník v službách hokejistov Liberca Libor Hudáček prekonal v prebiehajúcej sezóne už dva rekordy. Na konte má po víkende 29 gólov, čo sa ešte žiadnemu libereckému hráčovi v histórii v základnej časti extraligy nepodarilo. Taký počet navyše ešte nenastrieľal v českej najvyššej súťaži ani žiadny iný cudzinec.

"Od všetkých o tom počúvam, po zápase s Pardubicami mi to hovoril aj tréner. Bol som si toho vedomý aj pred stretnutím, takže som to chcel čo najskôr pokoriť, aby som mal chladnú hlavu," povedal Hudáček pre portál idnes.cz. V oboch rekordných štatistikách prekonal doterajšie maximum svojho krajana Martina Barteka, ktorý v drese Liberca nastrieľal v sezóne 2013/2014 celkovo 28 gólov.

Hudáček prepísal rekordné tabuľky v nedeľňajšom dueli v Pardubiciach, kde sa na triumfe hostí 4:1 podieľal dvoma presnými zásahmi. Prvý gól dal po skvelej individuálnej akcii, druhý pridal v presilovej hre šesť minút pred koncom. Už iba jeden bod mu tak chýba k prekonaniu ďalšieho rekordu - v počte bodov legionára v základnej časti českej extraligy. Momentálne ich má 57, rovnako ako zaznamenal ďalší Slovák Marek Uram v sezóne 2000/2001 v drese Znojma. Klubový rekord Liberca v počte kanadských bodov je na méte 61, toľko nazbieral legendárny Petr Nedvěd v ročníku 2011/2012. Hudáček má na jeho dosiahnutie ešte päť zápasov.