Švédi po nájazdoch zdolali Čechov

Švédski hráči sa tešia z gólu. Foto: TASR/AP

Pre Čechov pokračuje šampionát pondelňajším duelom proti Kanade.

Minsk 11. mája (TASR) - Švédski hokejisti zvíťazili v nedeľňajšom zápase B-skupiny MS v bieloruskom Minsku nad Českom 4:3 po nájazdovej lotérii, rozhodujúci gól v nej strelil Joakim Lindström.

Pre Čechov pokračuje šampionát pondelňajším duelom proti Kanade (19.45 SELČ), Švédi nastúpia na svoj tretí súboj na MS v rovnakom čase v utorok proti Nórom.

Českí hokejisti dvíhali ruky nad hlavu už v 8. sekunde stretnutia. Hertl po vyhratom úvodnom buly našiel voľný priestor, prebral prihrávku od Němca v nájazde a strelil druhý najrýchlejší gól v histórii svetových šampionátov. Švédom sa proti dobre organizovanej českej hre len ťažko presadzovalo, no v 12. minúte našiel recept po Backlundovom neúspešnom pokuse Möller. Dvadsaťpäť sekúnd pred prvou sirénou si však Hudler vykorčuľoval po prihrávku na ľavý kruh a po Kovářovom prisunutí nedal strelou z prvej Nilssonovi šancu - 1:2. Aj v druhej tretine sa hral rýchly hokej s bohatou porciou gólových akcií.

Skóre sa menilo až v 32. minúte, keď ďalšiu presnú Němcovu prihrávku premenil na gól Zaťovič. "Tre Kronor" v závere zovreli Čechov v obrannom pásme a z tlaku vyťažili druhý gól, cez Backlundovu clonu prepasíroval puk do siete opäť Möller. V 49. minúte Nygrén naservíroval puk pred opustenú bránku Lindströmovi a ten gólom na 3:3 poslal duel do predĺženia. Ani ďalších päť minút ofenzívneho hokeja víťaza neurčilo, dvojbodové rozuzlenie v prospech Švédov zariadil Joakim Lindström.

B-skupina:
Švédsko - Česko 4:3 sn (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
12. Möller (Backlund), 37. Möller (Ericsson, Lindström), 49. Lindström (Nygrén, Möller), roz. nájazd Lindström - 1. Hertl (Němec, Rolinek), 20. Hudler (Ševc, Kovář), 32. Zaťovič (Hertl, Němec). Rozhodovali: Gofman, Olenin (obaja Rus.) - Fluri (Švaj.), Schrader (Nem.), vylúčení: 6:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 6018 divákov

Švédsko: Nilsson – Gustafsson, Ekholm, Fransson, Erixon, Ahnelöv, Rahimi, Nygrén – Lindström, Backlund, Möller – Ericsson, Järnkrok, Nyquist – Hjalmarsson, Sjögren, Axelsson – Danielsson, Lundqvist, Klasen - Rasmussen

ČR: Salák - Kindl, Němec, Ševc, Vitásek, Zámorský, Kolář, Jordán - Jágr, Rolinek, Hertl – Sobotka, Červenka, Klepiš – Sekáč, Novotný, Hudler - Petružálek, Jan Kovář, Zaťovič