< sekcia Hokej

Tičar sa teší na súboje so slovanistami, Jeglič pozná slabiny Sersena

Na snímke sprava Tomáš Netík, strelec gólu Žiga Jeglič, Vladimír Mihálik a Rok Tičar (všetci Slovan) sa radujú po strelení gólu v prípravnom hokejovom stretnutí HC Slovan Bratislava - Amur Chabarovsk 8. augusta 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Obaja útočníci obliekali v uplynulej klubovej sezóne dres Slovana Bratislava.

Bratislava 4. mája (TASR) - Pikantnú príchuť bude mať utorkový duel so Slovenskom na MS v Ostrave (20.15 h) pre dvojicu slovinských hokejistov Roka Tičara a Žigu Jegliča. Obaja útočníci obliekali v uplynulej klubovej sezóne dres Slovana Bratislava a dobre sa tak poznajú s mnohými hráčmi na opačnej strane "barikády". Napriek kamarátskym vzťahom súperovi nič zadarmo nedarujú.

"Bude to pre mňa špeciálny zápas. V slovenskom tíme mám mnoho priateľov, takže budem mať extra motiváciu," vyznal sa pre TASR Žiga Jeglič. Podľa 27-ročného krídelníka čaká Slovincov ťažký duel. "Bude to pre nás veľmi náročný zápas. Slováci majú výborný tím a budeme musieť zahrať na sto percent, aby sme s nimi dosiahli dobrý výsledok. Určite sa na nás pripravia lepšie ako v Soči," vrátil sa spomienkami k vlaňajšiemu zimnému olympijskému turnaju, kde hráči z malej alpskej krajiny ukoristili v základnej skupine cenný slovenský skalp po víťazstve 3:1.

V utorok Jeglič narazí na ľade na klubových spoluhráčov Michala Sersena, Milana Bartoviča, Mária Bližňáka či Libora Hudáčka. Slovanistov už stihol v Ostrave stretnúť aj mimo ľadu. "Bývame spolu na hoteli, takže sa každodenne vídame," prezradil. Zaujímavé môžu byť najmä jeho súboje so Sersenom, prípadne ďalším obrancom Ivanom Barankom, ak mu dá tréner Vůjtek šancu v zostave. Jeglič pozná ich slabé stránky. "Viem o nich, ale nepoviem im to dopredu. Sú to každopádne dobrí obrancovia. Bude pre nás dôležité, aby sme pri nich veľa korčuľovali a aby sme ich dostali do 'úzkych'," naznačil recept na prekonanie slovenskej defenzívy.

Jeglič vytvoril v Slovane i v druhom slovinskom útoku dvojičku s Rokom Tičarom, ktorý v utorok očakáva takisto ťažký zápas. "Máme pred Slovákmi rešpekt, majú skutočne dobré mužstvo. Musíme si na nich dať pozor. Bude to zaujímavý duel," predpovedá 26-ročný center.

So slovenskými hráčmi Slovana odohral celú sezónu v KHL, teraz sa zmenia na súperov. "Samozrejme, nič im nedám zadarmo. Budem sa snažiť ich pri každej možnosti bodyčekovať a ukradnúť im puk. Predpokladám, že ani oni mi nič nedarujú. Mimo ľadu sme však kamarátmi, sú to skvelí chalani. Bude to zábava," tvrdí Tičar. So slovanistami sa už stretol na hoteli. "Už som s nimi hovoril. Zatiaľ sme sa však k nejakým veľkým hecovačkám nedostali," pokračoval Tičar.

Budúcnosť Slovana zostáva stále otvorená, v hre je pokračovanie v nadnárodnej KHL ako i návrat do domácej extraligy. Tičar by rád v bratislavskom klube zotrval. "Chcel by som tam zostať. Máme za sebou skvelú sezónu, i keď výsledkovo sa nám až tak nedarilo. Slovensko sa mi skutočne páči vo viacerých smeroch, je to hokejová krajina, ľudia sú výborní. Mne sa tam veľmi páči. Dúfam, že Slovan bude hrať budúci rok v KHL," zaželal si.

Slovanistickí fanúšikovia dokázali vytvoriť v Bratislave v zápasoch KHL takmer vždy skvelú kulisu. Podobnú atmosféru zažije Tičar aj v utorkovom zápase v Ostrave, kde by mala Slovákov hnať dopredu opäť vypredaná ČEZ Aréna. "Svedčí to o slovenskej hokejovej kultúre. Ja som ju prvýkrát spoznal v uplynulej sezóne v Slovane. Je skvelé vidieť, ako fanúšikovia v každej situácii podporujú svoj tím. To sa nestáva každý deň," podotkol Tičar. Podľa neho si musia dať Slovinci pozor najmä na šikovných súperových útočníkov. "Slováci majú vo svojom strede niekoľko chalanov z NHL, posilnil ich Marián Gáborík. Sú to veľmi dobrí hráči. No my máme tiež svoju kvalitu a chceme vyhrať," netají víťazné ambície.

Zraky slovinských fanúšikov sa upierajú na Anžeho Kopitara, superstar z LA a jediného profiligistu v kádri "rysov". "Anže znamená pre nás veľa. Je pre nás dôležitý hráč. Vždy sa tešíme, keď môže prísť posilniť náš tím, jeho príchod nám zakaždým dodá extra energiu. Rovnako aj teraz. Je paráda mať ho v tíme," dodal Tičar.