Švédi vo svojom živle: Pripísali si triumf, Británii uštedrili 6 gólov

Na snímke vľavo hráč Veľkej Británie David Phillips, a hráč Švédska Jonathan Pudas v zápase B- skupiny 85. MS v ľadovom hokeji Veľká Británia - Švédsko vo fínskom Tampere 17. mája 2022. Foto: TASR/AP

Švédi otvorili skóre hneď po úvodnom buly v 13. sekunde a po piatich minútach mali na konte 7 streleckých pokusov.

Tampere 17. mája (TASR) - Švédski hokejisti zdolali v utorok v B-skupine MS Veľkú Britániu 6:0. Drancovačku vo fínskom Tampere odštartoval už v 13. sekunde Rasmus Asplund.

Tre Kronor sa rozohrali a postupne vypúšťali tempo pred derby s domácimi Suomi, šláger skupiny je na programe o 24 hodín. Briti sa vo štvrtok o 15.20 stretnú s USA.

B-skupina (Tampere):

Švédsko - V. Británia 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)

Góly: 1. Asplund (Kellman, Dahlin), 8. Nordström (Larsson, Bemström, 11. Bengtsson (Bromé), 14. Dahlin (Pudas, Bengtsson), 20. Asplund (Kellman, Dahlin), 54. Bengtsson (Lang, Tömmernes). Rozhodcovia: Lawrence (Kan.), Rohatsch (Nem.) – Merten (Nem.), SYNEK (SR), vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3012 divákov.

Švédsko: Hellberg – Larsson, Dahlin, Gustafsson, Ekman-Larsson, Tömmernes, Lindholm, Pudas – Bemström, Aman, Nordström – Friberg, Kellman, Asplund – Klinberg, Bengtsson, Bromé - Lang

V. Británia: Bowns (21. Whistle) – Richardson, Tetlow, D. Phillips, O'Connor, Ehrhardt, Clements, Batch – Mosey, Conway, Perlini - Dowd, Neilson, Lake – Davies, J. Phillips, Waller – Lachowicz, Myers, Duggan – Hook

Švédi otvorili skóre hneď po úvodnom buly v 13. sekunde a po piatich minútach mali na konte 7 streleckých pokusov. Ten ôsmy skončil v sieti a celkovo v prvej časti využili päť z devätnístich striel na bránku. Od druhej tretiny v nej Bownsa vystriedal Whistle a významne sa pričinil o zastavenie súperovho gólostroja. Fakt však je, že Švédi s výhľadom šlágra s Fínmi začali regenerovať ešte v zápase proti Britom a aj strelecky im to vyšlo oveľa diétnejšie. Ďalší gól pridali až po 33 minútach a to bolo všetko.

Hlasy aktérov (zdroj: iihf.com):

Rasmus Asplund, útočník Švédska: “Podaril sa nám začiatok, aký sme mali v pláne a od toho sme sa skvele odpichli. Neodohrali sme žiadny veľký zápas, ale urobili sme, čo bolo treba. Máme tri body a je jedno, kto dal góly."

Scott Conway, útočník V. Británie: "Hrali sme proti tímu, ktorý patrí medzi najlepších z najlepších. Snažili sme sa, čo to dalo, vyšli sme nakrátko, ale proti favoritovi turnaja."