Hokej: SR 18 na Turnaji piatich krajín zdolala na záver Nemecko 2:1

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Slováci sa vďaka pondelňajšiemu triumfu nad Nemeckom odpútali z poslednej priečky tabuľky, na ktoré spadol práve ich posledný súper.

Zuchwil 29. decembra (TASR) - Slovenská hokejová osemnástka zvíťazila v jej záverečnom súboji na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile nad Nemeckom 2:1. Zverenci trénera Antona Bartánusa, ktorí minulý rok turnaj vyhrali, v prvých troch zápasoch podľahli postupne Čechom 1:5, Švajčiarom 2:3 a Fínom 2:3 po predĺžení. Slováci sa vďaka pondelňajšiemu triumfu nad Nemeckom odpútali z poslednej priečky tabuľky, na ktoré spadol práve ich posledný súper. O konečnom poradí na turnaji rozhodnú utorňajšie zápasy.

sumár:

SR 18 - Nemecko 18 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 4. Valent, 46. Struška - 59. Daubner. Vylúčení 6:6 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Hebeisen, Urban - Dreyfus, Obgewesser (všetci Švajč.), 82 divákov.
Zostava SR 18: Húska - Vadovič, Hatala, Kolesár, Pokorný, Roman, Trška, Thémar, Bodák - Sadecký, Sloboda, Lešťan - Horváth, Murín, Valent - Oško, Andrisík, Struška - Pataky, Žiak, Pätoprstý

Anton Bartánus, tréner SR 18 (zdroj: www.hockeyslovakia.sk): "Záverečný zápas, štvrtý za štyri dni, bol po ťažkom dueli so Švajčiarmi fyzicky veľmi náročný. Zvládli sme ho však mentálne, boli sme po celé stretnutie lepším kolektívom, ktorý diktoval tempo hry a vývoj na ľade. Škoda len, že sme nevyužili viacero veľmi dobrých šancí na strelenie ďalších gólov, najmä v druhej tretine. Naši zverenci potvrdili stúpajúcu výkonnosť, rovnako ako v nedeľu aj dnes bol brankár Húska spoľahlivým článkom tímu. Situáciu sme si v závere skomplikovali. Pri dvojnásobnej presilovke Nemcov, keď pri vylúčení Tršku hral súper aj bez brankára Lálu, mimochodom syna bývalého kanoniera čs. reprezentácie Jiřího Lálu, tečovaný puk skončil v našej bránke. Všetko zlé býva na niečo dobré, v takýchto situáciach, ktoré bývajú vypäté až hraničné, mladí hráči rastú, naberajú skúsenosti, zoceľujú sa psychicky."