Banská Bystrica doma porazila zvolen Zvolen 3:2 po nájazdoch

Na snímke zľava Václav Stupka (Zvolen) a Ivan Ďatelinka (Banská Bystrica) počas zápasu 28. kola Tipos Extraligy HC ‘05 Banská Bystrica - HKM Zvolen v Banskej Bystrici 13. januára 2023. Foto: TASR - Ján Krošlák

Hostia išli rýchlo do vedenia z presilovky Viedenským. Domáci odpovedali rovnakou mincou, keď ťažili z tlaku zo skončenej početnej výhody Výhonským.

Banská Bytsrica 13. januára (TASR) - Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v 28. kole Tipos extraligy doma lídra zo Zvolena 3:2 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Zaznamenali tak štvrté víťazstvo v rade.

Hostia išli rýchlo do vedenia z presilovky Viedenským. Domáci odpovedali rovnakou mincou, keď ťažili z tlaku zo skončenej početnej výhody Výhonským. V druhej tretine otočili aktívnym Troockom, lenže skrytá strela Mudráka znamenala vyrovnanie na 2:2.

V tretej tretine a ani v následnom predĺžení gól nepadol, takže sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. V nich zaznamenal víťazný zásah až v siedmej sérii Bystričan Urbánek.

28. kolo TEL:

HC ´05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 3:2 pp a sn (1:1, 1:1, 0.0 – 0:0, 1:0)

Góly: 1. Viedenský (Jedlička, Zuzin), 27. Troock (Kontos. Watling), Urbánek (rozh. sam. nájazd) – 8. Výhonský (J. Sukeľ, Gašpar), 29. Mudrák (Hanna, Huntebrinker). Rozhodovali: Výleta, J. Konc ml. – Haringa, Gegáň, vylúčení na dve min.: 2:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2819 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: Sedláček – Luža, Ďatelinka, Bačík, Kojo, Holenda, Matej Bača, Frídel – Výhonský, G. Gabor, Kabáč – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ - Watling, Kontos, Troock – Sojka, Urbánek, D. Jendek

Zvolen: Petrík – Messner, Hraško, Mudrák, Hanna, Hraško, Kubka, Sládok, S. Barcík – Jedlička, Langkow, R. Bondra - Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Stupka, Viedenský, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi