Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Hokejisti Popradu prehrali v druhom dueli s Krakovom 3:4 po nájazdoch

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Poprad nastúpil do zápasu v pozícii favorita, ale inkasoval ako prvý.

Krakov 20. novembra (TASR) - Hokejisti HK Poprad prehrali vo svojom druhom dueli v E-skupine Kontinentálneho pohára v Krakove s domácou Cracoviou 3:4 po predĺžení a nájazdoch. Nevyužili tak šancu zabezpečiť si v predstihu postup na januárový finálový turnaj, v nedeľu potrebujú na získanie istoty zdolať kazašský tím Saryarka Karaganda. Poprad predtým zdolal v piatok talianske Asiago 3:1 a v tabuľke je priebežne druhý, Saryarka už má po dvoch výhrach istý postup.

Kontinentálny pohár - E-skupina:

HK Poprad – Comarch Cracovia Krakov 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 . 0:0, 0:1)
Góly: 11. Brejčák (Svitana), 21. Livingston (Skokan, Svitana), 49. Skokan (tr. str..) – 5. Ježek, 37. Kamiňski (Shirley), 56. Kapica (Ježek), rozh. nájazd Nemec. Rozhodovali: Sewell (V.Brit.), Šindel (ČR) – Kucharewicz, Nenko (obaja Poľ.), vylúčení: 7:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1300 divákov

Poprad: Čiliak – Demo, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, M. Mešár, Ulrych – Livingston, Skokan, Svitana – Handlovský, F. Mešár, Šišovský – Kundrik, Paločko, Valigura – Dzivjak, Jevoš, Nahálka

Cracovia: Perevozčikov – Saur, Gula, Dudáš, Müller, Karlsson, Csamango, Kamiňski, Popitich – Nemec, Shirley, Miščenko – Bodrov, Ismagilov, Vorošilo – Kinnunen, Jacenko, Brynkus – Bezwinski, Ježek, Kapica

Poprad nastúpil do zápasu v pozícii favorita, ale inkasoval ako prvý. Už v 5. minúte sa sám pred Čiliaka dostal Ježek a zakončenie mu vyšlo - 0:1. Po desiatich minútach bolo skóre vyrovnané, keď sa strelou z prvej presadil Brejčák. Livingston už 21 sekúnd po začiatku druhej časti priklonil misky váh na stranu Popradčanov presnou strelou švihom - 2:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie a podarilo sa im to ešte v druhej tretine, keď Kamiňski v 37. minúte využil prečíslenie dvoch na jedného. Slovenský tím išiel v záverečnej časti. Na začiatku 49. minúty v úniku obrana Krakova faulovala Svitanu a Skokan nariadené trestné strieľanie premenil - 3:2. V 56. minúte však Kapica využil presilovku a poslal duel do predĺženia. V ňom Poprad neskóroval pri početnej výhode a v nájazdoch bola úspešnejšia domáca Cracovia.