< sekcia Hokej

Hokejová asociácia víta stop prísnejším opatreniam, chce rokovať

Ilustračná foto. Foto: TASR/AP

APHK deklarovala pripravenosť diskutovať so štátom o kompenzáciách za znížený počet fanúšikov.

Bratislava 15. septembra (TASR) - Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) aj Združenie oddielov a klubov I. hokejovej ligy privítali pondelkové rozhodnutie o nesprísnení obmedzení maximálneho počtu osôb na hromadných podujatiach na Slovensku. Podľa návrhu Pandemickej komisie SR sa mal sprísniť limit v exteriéroch na 200 osôb s povinnosťou nosiť rúško a v interiérových hromadných podujatiach na maximálne 100 osôb. V oranžových a červených okresoch na 100 resp. 50 osôb.

V platnosti tak zostanú obmedzenia 500 ľudí na interiérových podujatiach a pri exteriérových 1000 ľudí. Napriek tomu však APHK a Združenie oddielov a klubov I. hokejovej ligy pripomenuli, že bez pomoci štátu je slovenský hokej v ohrození. "Vítame rozhodnutie Ústredného krízového štábu SR, ktorý neschválil návrh priam likvidačných obmedzení pre slovenský šport i hokej. Bez ďalšej štátnej kompenzácie je však štart TIPOS EXTRALIGY i Slovenskej hokejovej ligy naďalej ohrozený, keďže kluby sú závislé aj od príjmov zo vstupného. Rozhodnutie Ústredného krízového štábu SR preto vnímame ako prvý krok na ceste predísť likvidácii slovenského profesionálneho športu. Veríme, že ho vláda nenechá padnúť na dno a profesionálny športu tu bude naďalej. Očakávame ďalšie ústretové kroky k športovým klubom," uviedla APHK v utorňajšom oficiálnom stanovisku.

APHK tiež deklarovala pripravenosť diskutovať so štátom o kompenzáciách za znížený počet fanúšikov: "Aktuálne opatrenia na zabránenie šírenia koronavírusu s povolenou kapacitou maximálne 500 divákov na zimných štadiónoch naďalej výrazne ovplyvňujú činnosť športových klubov, ktoré prichádzajú o veľkú časť svojich príjmov. Kluby sú totiž závislé vo veľkej miere aj od vstupného od divákov, je to významná položka ich rozpočtov. Sme pripravení s kompetentnými zástupcami štátu ďalej diskutovať o kompenzáciách za znížený počet fanúšikov. V Česku sú kluby oveľa bohatšie, napriek tomu dostávajú kompenzácie od vlády. Máme k dispozícii exaktné dáta i návrhy na kompenzácie pre ďalšie rokovania. Veríme, že spoločne s predstaviteľmi vlády nájdeme riešenia, ktoré zabránia rozkladu profesionálneho športu i hokeja na Slovensku."