< sekcia Hokej

Marián Hossa je pripravený nastúpiť proti Detroitu

Marián Hossa FOTO TASR/AP

Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára chýbal svojmu tímu v piatich dueloch, posledné dva z nich Chicago prehralo.

Chicago 15. marca (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa by sa mal vrátiť do kolotoča zápasov NHL v noci na pondelok v zápase jeho Chicaga proti Detroitu. Pre nešpecifikované zranenie v hornej časti, ktoré utrpel 1. marca, vynechal doposiaľ päť duelov.

Tridsaťpäťročný krídelník absolvoval v sobotu tréning na vyššom záťažovom stupni a je pripravený naskočiť už v najbližšom dueli "jastrabov". "S najväčšou pravedpodbnosťou áno. Dobre som si zatrénoval, bol to pre mňa dobrý test. Cítim sa skvele," cituje portál nhl.com Hossove slová.

Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára chýbal svojmu tímu v piatich dueloch, posledné dva z nich Chicago prehralo. Jeho absenciu bolo cítiť, čo potvrdil aj tréner obhajcu trofeje Joel Quenneville. "Dodáva našej hre potrebný pokoj. S Mariánom sa určite zlepší vo veľa aspektoch. Je to jeden z najlepších hráčov celej súťaže," uviedol na Hossovu adresu tréner Chicaga.

Hossa utrpel bližšie nešpecifikované zranenie v hornej časti tela 1. marca v súboji pod otvoreným nebom proti Pittsburghu. V aktuálnej sezóne odohral doposiaľ 57 zápasov s bilanciou 24 gólov a 26 asistencií.