Hudáček kryl 26 striel súpera a asistoval na víťazný gól

Brankár Július Hudáček Foto: Facebook J. Hudáček

Dvadsaťšesťročný gólman v prvej minúte predĺženia odštartoval akciu, ktorá vyústila do víťazného gólu z hokejky amerického útočníka Dereka Ryana.

Štokholm 31. januára (TASR) - Slovenský hokejový brankár Július Hudáček sa podpísal pod víťazstvo svojho Örebra v sobotňajšom zápase švédskej ligy na ľade Luley (3:2 pp) nie len výborným výkonom medzi troma žrďami, ale aj asistenciou.

Dvadsaťšesťročný gólman v prvej minúte predĺženia odštartoval akciu, ktorá vyústila do víťazného gólu z hokejky amerického útočníka Dereka Ryana. Hudáček navyše zlikvidoval 26 striel a zaznamenal 92,86-percentnú úspešnosť zákrokov.

SHL - sobota - výsledky:

Färjestad - Djugarden 1:2, Skelleftea - HV 71 3:2 pp a sn, Brynäs - Frölunda 4:2, Leksand - Växjö 1:6, Lulea - Örebro 2:3 pp /Hudáček za hostí 26 zásahov, 92,86% úspešnosť a asistoval na víťazný gól/, MoDo - Linkoping 5:3