< sekcia Hokej

Kanada nebude hrať na turnaji v Rusku, ak sa zhorší situácia s Covidom

Na snímke hokejisti Kanady sa tešia z gólu, archívna snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Kanaďania naposledy hrali na Channel One Cupe v decembri 2017 v rámci prípravy na ZOH v Pjongčangu a na turnaji obsadili piate miesto.

Moskva 24. novembra (TASR) - Výkonný riaditeľ Kanadskej hokejovej asociácie (CHA) Tom Rennie uviedol, že národný tím "javorových listov" sa nemusí zúčastniť na turnaji Channel One Cup. Ten sa koná v Rusku od 15. do 19. decembra. Ak sa situácia s koronavírusom zhorší, Kanaďania hrať nebudú.

"Máme dohodu o účasti kanadského národného tímu na Channel One Cupe a sme vďační, že sme dostali túto príležitosť. Zároveň však vieme, že situácia s pandémiou je teraz nepredvídateľná a podľa dohody môžeme odmietnuť účasť na turnaji," citovala Rennieho agentúra TASS.

Na turnaji by malo okrem Kanady štartovať domáce Rusko, ďalej Švédsko, Fínsko a Česko. Turnaj mal byť prvou etapou prípravy Kanaďanov na ZOH 2022 pre prípad, že by NHL nepustila svojich hráčov do Pekingu z dôvodu možného zhoršenia situácie s pandémiou koronavírusu.

Kanaďania naposledy hrali na Channel One Cupe v decembri 2017 v rámci prípravy na ZOH v Pjongčangu a na turnaji obsadili piate miesto. ZOH v Pekingu sa budú konať od 4. do 20. februára 2022.