Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Kanadská osemnástka ôsmykrát za sebou ovládla Memoriál Ivana Hlinku

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Slováci na turnaji ani raz nevyhrali a obsadili poslednú ôsmu priečku.

Bratislava 15. augusta (TASR) - Kanadská hokejová reprezentácia do 18 rokov ôsmykrát za sebou ovládla Memoriál Ivana Hlinku. Celkovo devätnásty triumf "javorových listov" sa zrodil po suverénnom finálovom víťazstve v pomere 7:3 nad Švédskom, keď o zápase rozhodla štvorgólová kanonáda mladých Kanaďananov v prvej tretine.

Tretiu priečku obsadila ruská "osemnástka". V zápase o ňu síce prehrávala po dvoch tretinách s fínskymi rovesníkmi 1:3, tromi gólmi v záverečnej časti hry však otočila skóre a napokon triumfovala 4:3. Dvomi presnými zásahmi sa na dokonalom obrate podieľal Nikita Popugajev. Slováci na turnaji ani raz nevyhrali a obsadili poslednú ôsmu priečku.

Memoriál Ivana Hlinku 2015:

finále

Kanada - Švédsko 7:3
(4:0, 2:1, 1:2)

Góly: 3. Dubois, 12. Dubois, 16. McLeod, 17. Benson, 28. Kaspick, 40. Kyrou, 52. Malestyn – 34. Bratt, 42. Nylander, 43. Fällström

o 3. miesto:

Fínsko - Rusko 3:4
(2:1, 1:0, 0:3)

Góly: 12. Jääskä, 17. Välimäki, 24. Koppanen – 3. Ševčenko, 41. Popugajev, 51. Popugajev, 53. Kajumov

Konečné poradie: 1. Kanada, 2. Švédsko, 3. Rusko, 4. Fínsko, 5. USA, 6. ČR, 7. Švajčiarsko, 8. SLOVENSKO