Jekaterinburg podľahol CSKA Moskve

Snímka zo zápasu medzi CSKA Moskva a Avtomobilist Jekaterinburg, 28. novembra 2020. Foto: FB/KHL

Druhý tím Západnej konferencie SKA Petrohrad v Ufe po dvoch tretinách prehrával 0:2, no napokon vyhral 3:2 po nájazdoch.

Moskva 28. novembra (TASR) – Vedúci tím Kontinentálnej hokejovej ligy CSKA Moskva získal v sobotu ďalšie tri body na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg po víťazstve 5:1. Druhý tím Západnej konferencie SKA Petrohrad v Ufe po dvoch tretinách prehrával 0:2, no napokon vyhral 3:2 po nájazdoch.

Dinamo Moskva v zostave aj so slovenským obrancom Michalom Čajkovským zdolalo Amur Chabarovsk 3:2. Viťaz Podoľsk vyhral nad Jokeritom Helsinki 4:3 po nájazdoch, keď hrdinom sa stal lotyšský útočník Kaspars Daugaviňš. Ten 22 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal na 3:3 a poslal duel do predĺženia, v nájazdoch potom rozhodol v šiestej sérii.

HK Soči - Dinamo Riga 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Góly: 6. a 31. Stromwall, 22. Rudenkov - 34. Paršin, 40. Indrašis

Dinamo Moskva - Amur Chabarovsk 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Góly: 30. a 37. Šipov, 49. Lindberg - 49. Polunin, 59. Tereščenko

Viťaz Podoľsk - Jokerit Helsinki 4:3 pp a sn (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 60. a rozhodujúci sam. nájazd Daugaviňš, 24. Mojsejev, 31. Bardakov - 53. a 54. Joensuu, 26. Schroeder

Salavat Julajev Ufa - SKA Petrohrad 2:3 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 3. Markus Granlund, 18. Amirov - 24. Burdasov, 50. Kemppainen, rozhodujúci sam. nájazd Marčenko

Avtomobilist Jekaterinburg - CSKA Moskva 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Góly: 51. Daciuk - 5. a 55. Šalunov, 32. Mamin, 33. Kamauchov, 48. Slepyšev