Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Klasenová parádička a la Bure: Je z toho jeden z najkrajších gólov MS

Góly Linusa Klasena a Pavla Bureho. Foto: Youtube

Linus Klasen zavelil k švédskemu víťazstvu v dueli medzi Švédskom a Českom na hokejových MS v Minsku.

Bratislava 12. mája (TERAZ.sk) - Nedeľňajší zápas na hokejových MS v Minsku medzi Švédskom a Českom spĺňal tie najprísnejšie kvalitatívne kritéria. V zápase nebola núdza o parádne hokejové akcie, tvrdé súboje a samozrejme o góly. O jeden z najkrajších na šampionáte sa postaral aj švédsky útočník Linus Klasen.

Česi boli tri štvrtiny zápasu vo vedení , do 37. minúty dokonca o dva góly (viedli 3:1). "Tre Kronor" však v závere zovreli Čechov v obrannom pásme a z tlaku vyťažili druhý gól, cez Backlundovu clonu prepasíroval puk do siete Möller. V 49. minúte Nygrén naservíroval puk pred opustenú bránku Lindströmovi a ten gólom na 3:3 poslal duel do predĺženia. Počas piatich minút predĺženia sa stav nemenil a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Pri druhom sa na stredovú červenú čiaru postavil Klasen. Veľkým oblúkom si nakorčuľoval k Salákovi, puk si nahral o korčuľu na hokejku a strelou popri ľavom betóne ho prekonal. To, čo si Švéd dovolil voči českému brankárovi, v minulosti predvádzala aj ruská raketa Pavel Bure. Pozrite si teraz obe videá. Môžete porovnať, ktorý gól bol krajší.

Linus Klasen prekonáva českého brankára Saláka

Gól Pavla Bureho a spomienka na zápas Vancouveru Canucks s Bostonom Bruins v roku 1997