Kopecký prispel k obratu Floridy, gól Pánika Torontu nestačil

Tomáš Kopecký (vzadu) Foto: TASR/AP

Kopecký asistoval pri poslednom góle Floridy z hokejky Scottieho Upshalla do prázdnej bránky.

New York 29. decembra (TASR) - Slovenský útočník Tomáš Kopecký sa jednou asistenciou podieľal na triumfe hokejistov Floridy v zámorskej NHL nad Torontom 6:4. Hosťom nepomohol ani gól Richarda Pánika, hoci po dvoch tretinách ešte viedli 4:2.

Pánik otvoril skóre stretnutia v 27. minúte svojim siedmym presným zásahom v sezóne a jeho tím mal pred treťou časťou hry dvojgólový náskok. Panterom sa ale podaril parádny obrat a štyrmi gólmi v záverečnej dvadsaťminútovke rozhodli o víťazstve. Kopecký asistoval pri poslednom góle Floridy z hokejky Scottieho Upshalla do prázdnej bránky.

Sumáre NHL:

FLORIDA - TORONTO 6:4 (0:0, 2:4, 4:0)
29. Huberdeau (Campbell, Bjugstad), 31. Hayes (Bergenheim), 43. Kulikov (Jokinen), 51. Mitchell (Huberdeau), 57. Boyes (Kulikov, Jokinen), 59. Upshall (KOPECKÝ, MacKenzie) – 27. PÁNIK (Rielly, Clarkson), 35. Polák (Lupul, Gardiner), 38. Van Riemsdyk (Franson, Bozak), 39. Kadri (Lupul, van Riemsdyk). Brankári: Luongo - Reimer, strely na bránku: 34:22, 17.877 divákov.

ANAHEIM - VANCOUVER 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
47. Beauchemin (Getzlaf), 63. Fowler (Smith-Pelly, Getzlaf) – 23. Weber (Hansen, Burrows). Brankári: Andersen - Miller, strely na bránku: 31:14, 17.374 divákov.

Tomáš Kopecký (Florida) 14:08 0 1 1 1 1 0
Richard Pánik (Toronto) 07:20 1 0 1 1 1 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/