Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Hokej

Košice nastúpia proti Slovanu v špeciálnych dresoch, pomôžu Valachovi

Na snímke radosť hráčov Košíc po treťom góle, zľava Jakub Linet, Matúš Havrila a Oliver Jokeľ v zápase 21. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HK GROTTO Spišská Nová Ves 27. novembra 2022 v Košiciach. Foto: TASR - František Iván

Duel je na programe v utorok 29. novembra od 18.00 h v košickej Steel aréne.

Košice 28. novembra (TASR) - Hokejisti HC Košice nastúpia na dohrávku 2. kola Tipos extraligy v špeciálnych dresoch. Tie pôjdu po zápase do dražby, z ktorej výťažok pomôže obrancovi Slovana Jurajovi Valachovi a jeho deťom, ktoré potrebujú finančne nákladnú starostlivosť. Duel je na programe v utorok 29. novembra od 18.00 h v košickej Steel aréne.

Košický klub na oficiálnej stránke informoval, že cieľom akcie je pomôcť Valachovi v náročnej starostlivosti o dvojičky Amálku a Jerguška. Tie sa v roku 2016 predčasne narodili, pričom ich matka prišla prišla o život. Chlapček sa narodil s vážnou diagnózou, ktorá si vyžaduje časovo aj finančne nákladné procedúry. Svojmu obrancovi sa v roku 2021 rozhodol pomôcť aj Slovan Bratislava, ktorý usporiadal aukciu dresov, ktorej výťažok mu venoval. Košický a bratislavský klub chceli túto akciu uskutočniť už v úvode sezóny, no pre odloženie ich zápasu 2. kola ju zrealizujú až teraz.