Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Košičania zdolali Michalovce, Prešov vyhral v Martine

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Prešovčania prehrávali po štyridsiatich minútach na ľade Martina 2:4, ale v záverečnej časti skóre otočili.

Košice 16. septembra (TASR) - Hokejisti Košíc zvíťazili vo štvrtkovom zápase B-skupiny Slovenského pohára nad Michalovcami 5:2. Darilo sa aj Prešovu, ktorý zvíťazil v Martine po obrate 5:4.

Košičania stratili dvojgólový náskok, ale v tretej časti tromi gólmi rozhodli o triumfe. Dva góly v drese víťazov strelil Adam Lapšanský.

Prešovčania prehrávali po štyridsiatich minútach na ľade Martina 2:4, ale v záverečnej časti skóre otočili. Víťazný gól strelil v 58. minúte Kanaďan Jonathan Charbonneau.

SP B-skupina:

HK Vitar Martin – HC Grotto Prešov 4:5 (1:1, 3:1, 0:3)

Góly: 3. Burzík (Poliaček), 27. Babka (Lavička), 29. Burzík (Nauš), 39. Linet (Bartoš) – 9. Šimun (Jendroľ, Turan), 38. Šimun (Fekiač), 47. Zagrapan (Sýkora), 50. Šimun (Ružička, Fekiač), 58. Charbonneau (Čacho, Bespalov)

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce

Góly: 1. Pereskokov (Romančík), 13. Lapšanský (McPherson, Saucerman), 52. Lapšanský (Saucerman, Slovák), 57. Belluš (Tansey), 59. Klhůfek (Belluš) – 33. Mihalik (Keränen, Erkunjuntti), 40. Suja (Galamboš)