Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Lašák a Bartek nezabránili prehre Liberca s Kärpätom

Martin Bartek Foto: TASR/Martin Baumann

Robili z nás šašov, povedal Bartek po zápase.

Liberec 23. augusta (TASR) - Ani gól slovenského útočníka Martina Barteka a Ján Lašák v bránke nezabránili prehre Liberca v úvodnom dueli hokejovej Ligy majstrov s fínskym šampiónom Kärpätom Oulu (3:4). Český klub doplatil na katastrofálny vstup do zápasu, keď prvú tretinu prehral 0:2 a v 28. minúte bol na svetelnej tabuli už hrozivý stav 0:4. Až potom prišiel budíček, domáci začali z náskoku súpera ukrajovať, na zvrat však už tri presné zásahy nestačili.

"Začiatok sme vôbec nezachytili, robili z nás šašov. Máme problémy v obrane, ktoré musíme odstrániť," sťažoval sa Bartek, ktorý vsietil v 46. minúte tretí gól domáceho Liberca. Slovenský útočník po zápase podrobil kritike najmä defenzívu "tigrov". "Nechcem to všetko hádzať na obrancov, ale spolupráca nie je dobrá. Pokiaľ nestíhajú v rohoch preberať rotujúcich hráčov, tak sa to útočníkom ťažko bráni a vznikajú z toho kolotoče. Takisto nám všetko strašne dlho trvá. Súper získa puk a v štyroch ide hneď do protiútoku, to v našej hre nie je," uviedol pre oficiálnu klubovú stránku Bartek, ktorý nastupoval v prvom útoku Liberca s krajanom Tomášom Bulíkom.

Ani tréner Kärpätu Lauri Marjamäki nečakal, že bude mať jeho tím taký ľahký vstup do zápasu. "Potom sme ale zvoľnili a súpera trochu podcenili. Liberec pridal a začal doťahovať. S výhrou sme spokojní, ale berieme si z toho ponaučenie do zápasu s Košicami," povedal Marjamäki, ktorého mužstvo nastúpilo proti slovenskému majstrovi na domácom ľade už v sobotu o 17.30.

Libereckí tréneri vyskúšali v akcii oboch brankárov. Lašák chytal od začiatku a inkasoval všetky štyri góly, náhradník Marek Schwarz ho vymenil v 28. minúte a udržal si až do konca čisté konto. "Keď som prišiel do bránky, chlapci začali hrať o čosi lepšie. Dali sme tri góly, ale k remíze sa nám to dotiahnuť už nepodarilo," povedal Schwarz.

Hráči Liberca sa hneď po stretnutí s Kärpätom letecky presunuli do Kolína nad Rýnom, kde ich čakal druhý zápas A-skupiny proti domácemu Kölner Haie. S mužstvom podľa klubového webu neodcestoval do Nemecka Ján Lašák, brankársku dvojicu mali vytvoriť Schwarz s Vítekom Vaněčekom.

V zápase 2. kola E-skupiny premiérového ročníka hokejovej Ligy majstrov zvíťazil Bern na ľade fínskeho súpera Tappara Tampere 4:2. Česť Vítkovíc, ktoré podľahli v H-skupine na domácom ľade švajčiarskemu Zugu 2:5, zachraňoval Peter Húževka. Slovenský útočník strelil v poslednej tretine oba góly "oceliarov", pri prvom mu asistoval obranca Richard Stehlík.

Dve asistencie si pri víťazstve Liberca 4:1 na ľade nemeckého tímu Kölner Haie pripísal útočník Martin Bartek.

B-skupina:
Vienna Capitals – Vaalerenga 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 30. a 54. MacArthur – 33. Bröms

ZSC Lions - Färjestad BK 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 35. Baltisberger, 50. Baltisberger – 6. Hilding, 42. Rohdin, 61. Gulaš

C-skupina:
Servette Ženeva - Villach SV 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Góly: 22. D'Agostini, 37. Antonietti, 47. Pyatt, 47. Šimek - 1. Santorelli, 20. Bacher

Briancon Diables Rouges - Frölunda 1:7 (0:0, 1:4, 0:3)
Góly: 26. Raux – 24. Fälth, 28. Olimb, 40. Jasu, 40. Gortz, 45. Johnsson, 49. Johnsson, 58. Wikstrand

D-skupina:
Fribourg-Gottéron - Eisbären Berlín 6:3 (0:0, 3:0, 3:3)
Góly: 34., 40. a 59. Mauldin, 31. Dube, 43. Monnet, 52. Ness - 43. Rankel, 48. Olver, 52. Foy

E-skupina:
Tappara Tampere – SC Bern 3:5 (1:0, 1:4, 1:1)
Góly: 8. Kuusela, 22. Kolomatis, 59. Kaksonen – 25. Holloway (Plüss), 28. a 39. Gardner, 40. Plüss, 59. Bertschy

Oceláři Třinec - Stavanger Oilers 4:5 (1:1, 2:3, 1:1)
Góly: 15. Polanský, 31. Matuš, 34. Zíb, 43. Matuš – 6. a 56. Plastino, 25. Kissel, 28. Soares, 32. Dahl-Andersen

H-skupina:
Vítkovice – Zug 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)
Góly: 44. HÚŽEVKA (STEHLÍK), 57. Húževka – 33. Earl, 38. Ramholt, 43. Sutter, 46. Grossmann, 60. Holden

Ingolstadt – Saipa Lappeenranta 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 11. Brocklehurst, 24. Szwez, 33. Macmurchy, 45. Köppchen – 34. Salcido

J-skupina:
Sonderjyske – Skelleftea 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Góly: 45. Asselin – 1. Lehtonen, 4. Forssell, 34. Forssell, 53. Calof

Krefeld – IFK Helsinki 3:5 (1:0, 1:1, 1:4)
Góly: 11. Fischer, 22. Courchaine, 42. Pierre – 35. Kuparinen, 43. Leino, 47. Kuparinen, 54. Partanen, 59. Luttinen