Litvínov prehral s Pardubicami 4:7, Jágr strelil 100. gól v extralige

Na archívnej snímke Jaromír Jágr Foto: TASR/AP

Karlove Vary si po troch prehrách v rade napravili chuť a zdolali Kladno na svojom ľade 7:4. V drese Kladna strelil 100. extraligový gól Jaromír Jágr a pridal k nemu aj dve asistencie.

Praha 21. septembra (TASR) – V utorkovom stretnutí 5. kola najvyššej českej hokejovej extraligy podľahol Litvínov v dueli tabuľkových susedov Pardubiciam 4:7. Tretí presný zásah hostí vyhnal v 25. minúte z bránky slovenského gólmana Denisa Godlu. V drese Pardubíc si pripísal dva góly slovenský útočník Marek Hecl, po dve asistencie pridali obranca Juraj Mikuš a útočník Matej Paulovič.

Libercu, ktorý prehral so Zlínom 3:4 po predĺžení, nepomohli góly Slovákov Dávida Grígera a Tomáša Záborského. V drese hostí sa tešil zo štyroch presných zásahov Bedřich Köhler, pri dvoch mu asistoval Tomáš Mikúš.

sumáre:

Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň 3:4 pp (0:0, 2:3, 1:0 – 0:1)
Góly: 24., 25. a 46. Vondrka – 21. Jiříček, 36. Blomstrand (ČEREŠŇÁK), 40. Lang, 61. Kodýtek (ČEREŠŇÁK)

HC Energie Karlove Vary – Rytíři Kladno 7:4 (0:1, 5:1, 2:2)

Góly: 21. Flek, 22. Kulich, 22. Koblasa, 31. Pulpán, 40. Redlich, 58. Vondráček, 59. Plutnar – 11. Kubík, 37. Jágr, 44. Plekanec, 59. Baránek

HC VERVA Litvínov – HC Dynamo Pardubice 4:7 (1:0, 0:6, 3:1)

Góly: 12. Pospíšil, 43. Jarůšek, 58. Zygmunt, 60. Demel – 22. Košťálek (MIKUŠ), 23. Poulíček (PAULOVIČ), 25. Blümel, 26. HECL (MIKUŠ), 28. Rohlík, 36. Blümel (PAULOVIČ), 46. HECL

Bílí Tygři Liberec – PSG Berani Zlín 3:4 pp (0:0, 1:0, 2:3 – 0:1)

Góly: 21. Filippi, 52. ZÁBORSKÝ, 60. GRÍGER – 45. Köhler (MIKÚŠ), 47. Köhler, 52. Köhler, 65. Köhler (MIKÚŠ)

HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 5. a 57. Forman, 18. Thorell – 59. Dufek