Marcinko rozhodol v predĺžení o výhre Třinca nad Litvínovom 2:1

Tomáš Marcinko, archívna snímka. Foto: TASR Milan Kapusta

Tridsaťštyriročný center najprv v 36. minúte prihral na vyrovnávajúci gól hostí a po 31 sekundách predĺženia sám rozhodol. Na gól mu prihral krajan Marko Daňo.

Praha 25. novembra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Marcinko rozhodol o výhre Třinca v piatkovom zápase 22. kola českej extraligy na ľade Litvínova 2:1 po predĺžení. Tridsaťštyriročný center najprv v 36. minúte prihral na vyrovnávajúci gól hostí a po 31 sekundách predĺženia sám rozhodol. Na gól mu prihral krajan Marko Daňo. Třinec sa vďaka triumfu posunul na štvrté miesto tabuľky.

Obranca Peter Čerešňák prispel jednou asistenciou k výhre Pardubíc v Karlových Varoch 3:1. Jeho tím tak natiahol víťaznú sériu už na dvanásť duelov a kraľuje tabuľke. Uspeli aj druhé Vítkovice, ktoré vyhrali doma nad Českým Budějovicami 4:3, asistenciou sa na tom podieľal Juraj Mikuš. Vítkovice strácajú na lídra sedem bodov. Gól Michala Ivana nestačil na body Libercu, ktorý prehral na Sparte 1:3.