< sekcia Hokej

Reakcie hráčov na smrť Miroslava Hlinku

Desaťtisíce fanúšikov privítalo 12. mája 2002 na Námestí SNP v Bratislave slovenských hokejových reprezentantov po prílete do Bratislavy zo švédskeho Göteborgu po zisku historicky prvého titulu majstrov sveta v ľadovom hokeji. Na snímke "samozvaný" moderátor podujatia a bavič mužstva Miroslav Hlinka /vpravo/ burcuje početné publikum Foto: TASR/Štefan Puškáš
Na snímke útočník Ladislav Nagy (Slovan) v prípravnom hokejovom zápase HC Košice - HC Slovan Bratislava v Košiciach 6. augusta 2014. Foto: TASR/Milan Kapusta

Bývalý slovenský hokejista Miroslav Hlinka spáchal v nedeľu vo veku 42 rokov samovraždu.

Košice 14. septembra (TASR) - Na smrť bývalého slovenského hokejistu a majstra sveta z Göteborgu 2002 Miroslava Hlinku reagujú jeho spoluhráči a priatelia.
Martin Štrbák, obranca Košíc a bývalý Hlinkov reprezentačný spoluhráč: "Dozvedel som sa to v kabíne po zápase. Keď odíde zo sveta niekto, koho dobre poznáte, je to veľmi smutné. Neviem, čo bolo príčinou, no asi musel veľmi trpieť. Ľudia by takto zo sveta nemali odchádzať. Miro bol môj spolubývajúci na MS, keď sme sa v roku 2002 stali majstrami sveta a aj keď sme boli v Petrohrade. Zažili sme toho spolu veľa, získali sme spoločne tri cenné kovy. Ťažko mi je o tom rozprávať. Je to pre mňa šok, nemám na to slov."


Marek Kolba v zápase 24. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - HC´05 Banská Bystrica 25. novembra 2011 v Košiciach. Kolba je bývalý hráč BB, v tom čase už hráč HC Košice.
Foto: TASR/Milan Kapusta
Marek Kolba, obranca Martina a bývalý Hlinkov spoluhráč z Banskej Bystrice: "Mám z toho nepríjemné zimomriavky. Je mi to nesmierne ľúto. S Mirom som pôsobil v Banskej Bystrici takmer tri celé sezóny. Vždy, keď bol Miro v kabíne, bola tam veľká zábava. Chcem touto formou vyjadriť úprimnú sústrasť celej jeho rodine."

Ladislav Nagy, útočník Slovana Bratislava a bývalý Hlinkov spoluhráč z reprezentácie:
"Nevedel som o tom, som v šoku. Boli sme v kontakte, keď sme hrali v Banskej Bystrici prípravný zápas. Vtedy vyzeral v pohode, nerozumiem, čo sa stalo."

Bývalý slovenský hokejista Miroslav Hlinka spáchal v nedeľu vo veku 42 rokov samovraždu. Tragickú správu pre TASR potvrdila polícia ako i riaditeľ extraligového klubu HC'05 Banská Bystrica Michal Longauer.

Majster sveta z Göteborgu 2002 pôsobil naposledy ako asistent trénera banskobystrického klubu.

"Je to hrozné. Dozvedel som sa to dnes o 17.00 h, s takýmto niečím som sa ešte nikdy nestretol. Je mi veľmi ťažko reagovať. Z profesionálneho hľadiska nemal Miro žiadne problémy," uviedol Longauer.


Miroslav Hlinka sa vedel so spoluhráčmi tešiť z úspechu, ich Ciky-caky zo šatne v zlatom Göteborgu je pamätné