< sekcia Hokej

Na ruskej súpiske 23 hráčov, miesto nemajú Zajcev, Zubov a Kalinin

Na snímke gólová radosť hráčov Ruska, zľava Sergej Širokov, strelec gólu Iľja Zubov a Alexander Burmistrov počas prípravného zápasu v rámci European hockey Challenge medzi Slovenskom a Ruskom 11. apríla 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Rusi sa v Bielorusku budú pokúšať o odčinenie olympijského výsledku.

Minsk 9. mája (TASR) - Ruská hokejová reprezentácia nastúpi v piatok na svoj úvodný duel na MS v Bielorusku proti Švajčiarsku s 23 hráčmi na súpiske. Do nominácie sa zatiaľ nezmestili obranca Nikita Zajcev a útočné duo Iľja Zubov, Sergej Kalinin.

Rusi pricestovali do dejiska šampionátu s 26 korčuliarmi. Po úvodnom zasadnutí direktoriátu MS 2014 oficiálne zaregistrovali 23. "Na súpiske máme ešte dve voľné miesta. Uvidíme, ako sa bude šampionát vyvíjať, či sa niekto zraní, alebo sa niečo iné stane. V zálohe máme ešte dve voľné miesta pre jedného útočníka a obrancu. Všetci títo chlapci zostanú s tímom po celý priebeh MS a budú čakať na svoju príležitosť," citoval portál R-Sport slová asistenta trénera Harijsa Vitolinša.

Rusi sa v Bielorusku budú pokúšať o odčinenie olympijského výsledku, keď na domácom turnaji v Soči obsadili piatu priečku, ktorá bola pre pre vedenie reprezentácie aj fanúšikov sklamaním. V základnej B-skupine, ktorej dejiskom je hlavná Minsk aréna, nastúpia Rusi okrem Švajčiarov ešte proti USA, Kazachstanu, Nemecku, Fínsku, Lotyšsku a domácemu Bielorusku.