< sekcia Hokej

MS 2020: Šampionát vo Švajčiarsku bude bez slovenských rozhodcov

Ilustračná snímka. Foto: FOTO TASR – Milan Kapusta

Na vlaňajšom domácom šampionáte v Bratislave a Košiciach zastupoval Slovensko iba hlavný rozhodca Peter Stano, ktorý absolvoval premiéru v elitnej kategórii MS.

Lausanne 26. februára (TASR) - Na hokejových MS 2020 vo Švajčiarsku sa nepredstaví žiadny slovenský rozhodca ani ako hlavný, ani ako čiarový. Medzinárodná hokejová federácia zverejnila zoznam rozhodcov pre šampionát A-kategórie v stredu. Miroslav Štefík dostal dôveru viesť zápasy ako hlavný arbiter v Ľubľani na turnaji A-skupiny I. divízie.

Na vlaňajšom domácom šampionáte v Bratislave a Košiciach zastupoval Slovensko iba hlavný rozhodca Peter Stano, ktorý absolvoval premiéru v elitnej kategórii MS. Na štyroch predchádzajúcich šampionátoch zastupovali Slovensko medzi rozhodcami vždy hlavný Jozef Kubuš a čiarový Peter Šefčík. Na majstrovstvách sveta v Minsku v roku 2014 iba čiarový rozhodca Miroslav Valach. Slovensko nemalo na MS rozhodcu naposledy na MS 2004 v Česku.
V Zürichu a Lausanne sa predstaví 16 hlavných a 16 čiarových arbitrov z 12 krajín. Päť hlavných a sedem čiarových bude mať premiéru. Najväčšie zastúpenie majú Kanada, Fínsko, Rusko a Švédsko. Všetky štyri krajiny budú mať po dvoch hlavných i čiarových arbitroch.


Nominácia rozhodcov na MS 2020 v Zürichu a Lausanne (8. až 24. mája) /zdroj: iihf.com/:


hlavní rozhodcovia: Andrew Bruggeman, Jeremy Tufts (obaja USA), Mads Frandsen (Dán.), Antonín Jeřábek, Robin Šír (obaja ČR), Mikko Kaukokari, Anssi Salonen (obaja Fín.), Alexandre Garon, Oliver Gouin (obaja Kan.), Roman Gofman, Jevgenij Romasko (obaja Rus.), Mikael Nord, Linus Öhlund (obaja Švéd.), Marian Rohatsch (Nem.), Maxim Sidorenko (Biel.), Daniel Stricker (Švajč.)

čiaroví rozhodcovia: Maxime Chaput, Dustin McCrank (obaja Kan.), Jake Davis, William Hancock (obaja USA), Dmitrij Goljak (Biel.), Henrik Haurum (Dán.), Andreas Malmqvist, Emil Yletyinen (Švéd.), Jiří Ondráček (ČR), Lauri Nikulainen, Hannu Sormunen (obaja Fín.), David Obwegeser (Švajč.), Elias Seewald (Rak.), Nikita Šalagin, Dmitrij Šišlo (obaja Rus.), Alexander Waldejer (Nór.)