< sekcia Hokej

MS15: S Meszárošom a Pánikom príletí 21.apríla možno už aj Kopecký

Tomáš Kopecký Foto: TASR/Martin Baumann

Keďže Pánikove Toronto a Meszárošove Buffalo sú dlhodobo mimo hry o play off, účasť na šampionáte prisľúbili už skôr.

Bratislava 4. apríla (TASR) - Richard Pánik a Andrej Meszároš by sa mali pripojiť k slovenskej hokejovej reprezentácii po návrate zo zámoria 21. apríla. Ak sa Floride nepodarí postúpiť do play off zámorskej NHL, v ten istý deň sa do prípravy na májový šampionát v Česku zapojí aj útočník Tomáš Kopecký. Ako uviedol generálny manažér národného tímu Otto Sýkora v rozhovore pre RTVS, spoločne s trénerom Vladimírom Vůjtekom dúfajú aj v príchod Marka Daňa s Martinom Marinčinom.

Keďže Pánikove Toronto a Meszárošove Buffalo sú dlhodobo mimo hry o play off, účasť na šampionáte prisľúbili už skôr. Po konci základnej časti v NHL by mali priletieť na Slovensko a zapojiť sa do záverečnej fázy prípravy slovenského tímu. "Obidvaja by mali priletieť do 21. apríla a mali by s nami ísť aj na záverečné dva prípravné duely do Rigy," povedal Sýkora v rozhovore pre RTVS pred začiatkom druhého prípravného duelu SR proti Švédsku.

Vedenie reprezentačného tímu je v úzkom spojení aj s Tomášom Kopeckým. Jeho Florida stráca štyri kolá pred koncom základnej časti na postup do play off šesť bodov. Ak sa jej nepodarí postúpiť, Kopecký sa rovnako ako Pánik s Meszárošom pripojí k reprezentácii. "Ak neurobia play off s Floridou, tak príde. Zatiaľ šance pre nich stále žijú, zaostávajú o pár bodov. Uvidíme, ako to dopadne. Tomáš by sa mal k nám pripojiť tiež 21. apríla," dodal Sýkora.

K dispozícii zo zámorskej súťaže by mohli byť aj útočník Columbusu Marko Daňo a obranca Edmontonu Martin Marinčin. Keďže obaja hráči majú dvojcestné zmluvy, všetko bude závisieť od toho, ako sa vyvinie situácia na farme. Daňov Springfield je v súčasnosti mimo priečok zaručujúcich účasť v play off a hoci Marinčinov tím Oklahoma City sa na nich síce nachádza, zatiaľ nemá nič isté. "U Marka Daňa je reálna šanca, že Springfield asi play off neurobí. Aj preto s ním už viac-menej počítame. Uvidíme, ako to bude s Martinom Marinčinom, pretože Oklahome sa tiež nedarí a prehráva zápasy. Ešte nepadlo posledné slovo," dodal Sýkora.