< sekcia Hokej

Netík sa vrátil do Slovana, podpísal do apríla 2015

Tomáš Netík, archívne foto Foto: TASR/Martin Baumann

Tridsaťdvaročný krídelník si prvýkrát obliekol belasý dres na začiatku uplynulej sezóny a okamžite sa zaradil medzi ofenzívnych lídrov klubu.

Bratislava 16. júna (TASR) - Český hokejový útočník Tomáš Netík sa po pol roku vrátil do tímu slovenského zástupcu v medzinárodnej KHL Slovana Bratislava.

Tridsaťdvaročný krídelník si prvýkrát obliekol belasý dres na začiatku uplynulej sezóny a okamžite sa zaradil medzi ofenzívnych lídrov klubu. V 32 zápasoch strelil 11 gólov a pridal tri asistencie. Na konci základnej časti však odišiel do konkurenčného Neftechimiku Nižnekamsk. Zaň nastúpil na 16 duelov, v ktorých nazbieral tri body (1+2).

"Po skončení zmluvy v Neftechimiku Nižnekamsk prejavil HC Slovan Bratislava záujem o návrat českého útočníka Tomáša Netíka do svojich radov. Ten sa s vedením nášho klubu dohodol na ročnom kontrakte s platnosťou do 30. apríla 2015," píše sa na oficiálnej stránke.

Netík si zahral v KHL už v sezóne 2010/11, kedy po vydarenej sezóne v pražskej Sparte prestúpil do slávneho CSKA Moskva. O rok neskôr hral už za Lev Poprad a odtiaľ išiel cez dve krátke zastávky vo švédskom Växjö a českom Liberci do Neftechimiku v sezóne 2012/13.