Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

New Jersey povolalo do tímu fínskeho obrancu Hatakku

Ilustračná snímka. Foto: TASR

V zostave má nahradiť Jonasa Siegenthalera, ktorého v pondelkovom stretnutí zranil Matt Rempe z New Yorku Rangers.

New York 13. marca (TASR) - Klub zámorskej hokejovej NHL New Jersey Devils povolal do prvého tímu fínskeho obrancu Santeriho Hatakku. V zostave má nahradiť Jonasa Siegenthalera, ktorého v pondelkovom stretnutí zranil Matt Rempe z New Yorku Rangers.

Zákrok sa udial v záverečnej minúte druhej tretiny, keď Rempe zasiahol súpera lakťom do hlavy. Obaja zápas nedohrali - útočník "jazdcov" za trest do konca zápasu a Siegenthaler pre zranenie. Rangers napokon zvíťazili nad Devils 3:1. Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL za to potrestalo Rempeho štvorzápasovým dištancom.

Hatakka odohral v tejto sezóne za Devils sedem zápasov, naposledy 12. februára. Z farmy v Utice sa už presunul k prvému tímu a v stredu absolvoval tréning s mužstvom. Slovenský zadák Šimon Nemec trénoval v prvej obrannej formácii s Lukeom Hughesom, informoval portál TSN. V noci na piatok sa New Jersey predstaví na ľade Dallasu.