NHL: Boston podľahol v príprave Columbusu

Na snímke hráč Boston Bruins Brandon Carlo (25) a Columbus Blue Jackets Pierre-Luc Dubois (18). Foto: TASR/AP

Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral v prvej obrannej dvojici vyše 16 minút.

Toronto 31. júla (TASR) - Hokejisti Bostonu prehrali v prípravnom zápase pred play off NHL v Toronte s Columbusom 1:4. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral v prvej obrannej dvojici vyše 16 minút, jeho krajan Jaroslav Halák sa dostal do bránky namiesto Tuukku Raska v polovici duelu za nepriaznivého stavu 0:3 a zneškodnil všetkých 10 streleckých pokusov. Štvrtý gól inkasoval Boston počas power play dve sekundy pred koncom zápasu do prázdnej bránky.

Nashville zvíťazilo nad Dallasom 2:0, oba góly zaznamenal švédsky útočník Viktor Arvidsson. V ďalšom stretnutí hranom v noci na piatok si Vegas poradilo s Arizonou 4:1.

Sumáre - príprava NHL:

DALLAS STARS - NASHVILLE PREDATORS 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 4. Arvidsson (Forsberg, Duchene), 29. Arvidsson (Forsberg, Josi). Brankári: Bishop (31. Chudobin) - Saros (31. Rinne), strely na bránku: 25:27.

COLUMBUS BLUE JACKETS - BOSTON BRUINS 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 5. Jenner (Foudy), 19. Werenski (Atkinson, Bjorkstrand), 19. Nyquist (Dubois, Bjorkstrand), 60. Texier - 33. Pastrňák (Kuraly, McAvoy). Brankári: Korpisalo (30. Merzlikinš) - Rask (30. HALÁK), strely na bránku: 31:24.

ARIZONA COYOTES - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 50. Hall (Dvořák, Ekman-Larsson) - 9. Smith (Karlsson), 17. Smith (Cousins, Tuch), 54. Tuch (Cousins, Roy), 60. Cousins (Roy). Brankári: Kuemper (41. Raanta) - Fleury, strely na bránku: 23:26.

Andrej Sekera (Dallas) 13:19 0 0 0 -1 1 0

Zdeno Chára (Boston) 16:21 0 0 0 0 1 0

Jaroslav Halák (Boston) 28:50 10/10 100%

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/