Slovenský brankár v drese Bostonu Bruins Jaroslav Halák. Foto: TASR/AP

Florida zvíťazila na ľade New Yorku Rangers po divokej prestrelke 6:5 takisto po samostatných nájazdoch.

New York 11. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára si pripísal štvrtú asistenciu v tejto sezóne NHL. Prispel k zisku bodu pre Boston, ktorý prehral v domácom zápase s Philadelphiou 2:3 po samostatných nájazdoch. V bránke Bruins chytil 27 z 29 striel ďalší Slovák Jaroslav Halák.

Flyers natiahli víťaznú šnúru na štyri zápasy, keď jediný gól v nájazdoch strelil Joel Farabee. Boston v tretej tretine zmazal dvojgólové manko, ale stačilo to iba na bod. Bez výhry je v treťom stretnutí za sebou. "Zdalo sa mi, že sme trochu pomalí. Vždy je ťažké doťahovať náskok, ale pozitívne je, že sme zabojovali a máme bod," povedal český útočník David Pastrňák, ktorý v tretej časti za stavu 2:2 nepremenil trestné strieľanie. Chára asistoval v 46. minúte pri góle Dantona Heinena na 1:2, celkovo strávil na ľade takmer 23 minút a trikrát strelou ohrozil brankára súpera.

Winnipeg zdolal doma Dallas 3:2 po predĺžení. O víťazstve Jets rozhodol v 21. sekunde predĺženia Mark Scheifele. Bol to už jeho deviaty kariérny gól v predĺžení, čim vyrovnal klubový rekord Iľju Kovalčuka v tomto ukazovateli. Do zostavy Dallasu sa po štvorzápasovej absencii vrátil slovenský obranca Andrej Sekera. Ten na ľade chýbal od 26. októbra, keď nedohral zápas s Pittsburghom, pretože v tretej tretine narazil ramenom na mantinel. Po uzdravení sa odohral za Dallas 21 a pol minúty, vyslal dve strely a pripísal si plusový bod. Winnipeg bodoval v piatom dueli za sebou, Dallas prerušil sériu štyroch víťazstiev.

Hokejisti Floridy zvíťazili na ľade New Yorku Rangers po divokom priebehu 6:5 po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil Vincent Trocheck. Gólom a dvoma asistenciami sa na výhre Panthers podieľal Rus Jevgenij Dadonov, kapitán hostí Aleksander Barkov zaznamenal dva body (1+1). Barkov skóroval v piatom dueli za sebou. V drese Rangers sa z premiérového zásahu v NHL tešil Ryan Lindgren a Artemij Panarin bodoval v ôsmom stretnutí v sérii (4+8).

Edmonton vyhral na ľade Anaheimu 6:2, keď sa hetrikom blysol Connor McDavid. Stal sa ôsmym hráčom v histórii NHL, ktorý nazbieral 400 bodov pred dovŕšením 23 rokov. Bol to jeho piaty hetrik v kariére, prvý od februára 2018. "Páčila sa mi naša hra, rovnako aj výsledok. Všetci išli naplno," tešil sa McDavid. Dva zásahy pridal Ryan Nugent-Hopkins, Zack Kassian mal gól a dve asistencie a najproduktívnejší hráč súťaže Leon Draisaitl si pripísal tri asistencie. Nemecký útočník bodoval v deviatom zápase za sebou (8+10).

Brankár Robin Lehner si pripísal 53 zákrokov pri triumfe Chicaga nad Torontom 5:4. Patrick Kane zaznamenal tri body (2+1). Hostia prehrávali po dvoch tretinách 1:4, v tretej potom prestrieľali Chicago 26:7, no aspoň predĺženie si nevynútili. "Bolo to náročné, ale bojovali sme ako tím a napokon sme brali dva body," uviedol Lehner. Toronto nebodovalo prvýkrát po piatich dueloch, William Nylander dal v jeho drese dva góly a Auston Matthews mal štyri asistencie.

Anthony Mantha rozhodol 31 sekúnd pred koncom o triumfe Detroitu nad Vegas 3:2. "Príliš sa mi nedarilo, ale v závere som si to vynahradil," smial sa po stretnutí Mantha. Menej dôvodov na úsmev mal kouč hostí Gerard Gallant: "Hrali sme skvelý hokej 55 minút, ale posledných päť sme prespali." Vegas nevyhrali v treťom dueli za sebou.

NHL - sumáre:

NEW YORK RANGERS - FLORIDA PANTHERS 5:6 pp a sn (1:2, 4:2, 0:1 - 0:0, 0:1)
6. Lindgren (Strome, Panarin), 22. Chytil (Bučnevič, Kreider), 26. Skjei, 28. Kakko (Strome, DeAngelo), 39. Kreider (Fox, Panarin) – 19. Barkov (Dadonov), 19. Toninato (Hunt, Weegar), 25. Dadonov (Barkov, Huberdeau), 29. Vatrano (Dadonov), 48. Boyle (Yandle, Hoffman), rozh. nájazd Trocheck. Brankári: Lundqvist - Montembeault, strely na bránku: 34:35, 17.464 divákov

WINNIPEG JETS - DALLAS STARS 3:2 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
20. Laine (Wheeler, Pionk), 42. Copp (Poolman, Lowry), 61. Scheifele (Morrissey) – 26. Janmark (Dickinson), 31. Faksa (Gurjanov, Lindell). Brankári: Hellebuyck - Chudobin, strely na bránku: 29:28, 15.323 divákov

VANCOUVER CANUCKS - NEW JERSEY DEVILS 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
33. Boeser (Miller, Hughes) - 12. Simmonds (Palmieri, Hall), 13. Bratt (Severson, Zacha). Brankári: Markström - Blackwood, strely na bránku: 31:27, 18.871 divákov

DETROIT RED WINGS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
20. Athanasiou (Green, Hronek), 51. Bowey, 60. Mantha (Fabbri, Larkin) – 17. Marchessault (Smith, Theodore), 30. Pacioretty (Roy, Reaves). Brankári: Bernier - Subban, strely na bránku: 19:19, 19.057 divákov

CHICAGO BLACKHAWKS - TORONTO MAPLE LEAFS 5:4 (4:1, 0:0, 1:3)
6. Kane (DeBrincat, Strome), 12. Dach (Shaw, de Haan), 13. Kane (DeBrincat, Strome), 18. Toews (DeBrincat, Kane), 57. Saad (Toews, Caggiula) – 17. Nylander (Matthews), 43. Nylander (Matthews), 53. Tavares (Johnsson, Matthews), 60. Johnsson (Tavares, Matthews). Brankári: Lehner - Hutchinson, strely na bránku: 34:57, 21.598 divákov

BOSTON BRUINS - PHILADELPHIA FLYERS 2:3 pp a sn (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0, 0:1)
46. Heinen (Coyle, CHÁRA), 53. Marchand (Grzelcyk) – 14. Konecny (Lindblom, Couturier), 18. Myers (Konecny, Sanheim), rozh. nájazd Farabee. Brankári: HALÁK - Hart, strely na bránku: 28:29, 17.193 divákov

ANAHEIM DUCKS - EDMONTON OILERS 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
4. Rakell (Silfverberg, Henrique), 44. Jones (Steel) – 2. Nugent-Hopkins, 11. McDavid (Draisaitl, Kassian), 28. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Klefbom), 31. Kassian (Russell, Bear), 48. McDavid (Kassian, Draisaitl), 54. McDavid (Klefbom, Draisaitl). Brankári: Gibson - Koskinen, strely na bránku: 33:31, 16.463 divákov

Andrej Sekera (Dallas) 21:34 0 0 0 +1 2 0
Zdeno Chára (Boston) 22:56 0 1 1 0 3 0

Jaroslav Halák (Boston) 65:00 27/29 93,1%
_________________________________________
/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/