NHL: Chárova asistencia nestačila Bostonu proti Tampe Bay

Brankár Bostonu Tuukka Rask (vľavo), pomáha mu hráč Bostonu Zdeno Chára (uprostred), vpravo padá Alex Killorn z Tampy. Foto: TASR/AP

Chára strávil na ľade 18:25 minúty a v úvode tretej tretiny prihral Chrisovi Wagnerovi na vyrovnávajúci gól na 2:2.

Edmonton/Toronto 6. augusta (TASR) - Hokejisti Tampy Bay zvíťazili v noci na štvrtok v zápase skupiny o nasadenie vo Východnej konferencii NHL nad Bostonom Bruins 3:2. "Medveďom" nepomohla ani asistencia slovenského reprezentanta Zdena Cháru. Brankár Jaroslav Halák bol iba na striedačke. Boston je po druhom stretnutí na poslednom štvrtom mieste bez bodu, Tampa Bay je prvá so stopercentnou bilanciou.

Chára strávil na ľade 18:25 minúty a v úvode tretej tretiny prihral Chrisovi Wagnerovi na vyrovnávajúci gól na 2:2. Víťazstvo na stranu Tampy Bay strhol 87 sekúnd pred klaksónom Tyler Johnson. Erik Černák absolvoval v drese "bleskov" takmer 23 minút, bol druhý najvyťaženejší hráč tímu a do štatistík si pripísal štyri strely na bránku, tri hity a tri zblokované strely. Tréner Bostonu Bruce Cassidy nebol po zápase spokojný. "Bohužiaľ, sme tam kde sme. Čaká nás teraz Washington, musíme zabrať a podať najlepší výkon po prestávke," uviedol Cassidy pre portál nhl.com

Hokejisti Montrealu Canadiens sa priblížili k postupu do play off, keď v treťom zápase predkola vo Východnej konferencii zdolali Pittsburgh Penguins 4:3 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:1. Slovenský reprezentant Tomáš Tatar odohral za Montreal takmer sedemnásť minút a pripísal si jednu strelu na bránku. Obranca Shea Weber pomohol k triumfu Canadiens gólom a dvoma asistenciami: "Hrali sme veľmi dobre v hre 5 na 5. Chalani bojovali a to je v play off presne to, čo potrebujete."

Florida Panthers zdolala New York Islanders 3:2 v treťom zápase predkola a znížila stav série na 1:2. "Ostrovania" nevyužili prvú príležitosť postúpiť do ďalšieho kola. Florida rozhodla o výhre v stredajšom súboji v úvode záverečnej tretiny, do ktorej vstupovali tímy za vyrovnaného stavu 1:1. Už v 41. sekunde tretej časti hry využil presilovku Mike Hoffman a po zásahu Briana Boylea odskočili "panteri" na rozdiel dvoch gólov. V 59. minúte Brock Nelson už iba znížil. "Boli sme v ťažkej situácii, ale zvládli sme to, hrali sme tvrdo. Toto isté musíme zopakovať aj o dva dni," uviedol obranca Floridy Aaron Ekblad.

V predkole Západnej konferencie Chicago zdolalo Edmonton 4:3 a od postupu do play off ho delí jediný triumf. Oilers viedli po dvoch tretinách 3:2 vďaka dvom zásahom Leona Draisaitla a jedného gólu Conora McDavida. Blackhawks však v záverečnom dejstve otočili, najprv v 55. minúte vyrovnal Matthew Highmore a 76 sekúnd pred koncom zápasu rozhodol Connor Murphy.

V skupine o nasadenie na Západe vyhralo Colorado nad Dallasom 4:0 a bez prehry je na čele tabuľky. Andrej Sekera odohral v drese Dallasu takmer 17 minút a mal dve strely na bránku a dva hity. Stars zatiaľ po reštarte nezískali ani bod. Brankár "lavín" Pavel Francouz prispel k triumfu svojho tímu 27 úspešnými zákrokmi. "Cítil som sa celkom dobre, najmä po tom, ako sme začali zápas. Dominovali sme a mali sme veľa dobrých šancí, cítil som sa čoraz lepšie. Chlapci mi dnes veľmi pomohli a bolo mi potešením hrať s týmito hráčmi."

NHL - tretie zápasy predkola play off:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA (Toronto)

MONTREAL CANADIENS - PITTSBURGH PENGUINS 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Góly: 5. Weber (Lehkonen, Byron), 31. Drouin (Chiarot, Weber), 36. Byron (Suzuki, Weber), 46. Petry (Chiarot, Danault) – 9. Hörnqvist (Malkin, Crosby), 10. Zucker (Rust, Marino), 26. Blueger (Aston-Reese, Tanev). Brankári: Price - Murray, strely na bránku: 31:33.
/stav série: 2:1/

FLORIDA PANTHERS - NEW YORK ISLANDERS 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 25. Haula (Dadonov, Hoffman), 41. Hoffman (Yandle, Barkov), 43. Boyle – 37. Pageau (Beauvillier), 59. Nelson (Pulock, Toews). Brankári: Bobrovskij - Varlamov, strely na bránku: 22:22.
/stav série: 1:2/

ZÁPADNÁ KONFERENCIA (Edmonton)

CHICAGO BLACKHAWKS - EDMONTON OILERS 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)
Góly: 10. Määttä (Kane, Highmore), 20. Toews (Dach, DeBrincat), 55. Highmore (Koekkoek, Määttä), 59. Toews (Murphy, Keith) – 10. Draisaitl (Ennis), 25. Draisaitl (Benning), 40. McDavid (Draisaitl, Nugent-Hopkins). Brankári: Crawford - Koskinen, strely na bránku: 25:28.

ARIZONA COYOTES - NASHVILLE PREDATORS 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Góly: 6. Dvorak (Hjalmarsson, Hall), 48. Garland (Stepan, Keller), 56. Hall (Kessel, Ekman-Larsson), 59. Söderberg – 28. Arvidsson (Forsberg, Johansen). Brankári: Kuemper - Saros, strely na bránku: 28:40.

skupina o nasadenie:

BOSTON BRUINS - TAMPA BAY LIGHTNING 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Góly: 37. McAvoy (Krug, Bergeron), 42. Wagner (CHÁRA) – 8. Point (Kučerov, Palát), 11. Killorn (Hedman, Johnson), 59. Johnson (Gourde, Killorn). Brankári: Rask - Vasilevskij, strely na bránku: 27:35.

tabuľka:

1. Tampa Bay 2 1 1 0 0 6:4 4

2. Philadelphia 1 1 0 0 0 4:1 2

2. Washington 1 0 0 1 0 2:3 1

4. Boston 2 0 0 0 2 3:7 0

DALLAS STARS – COLORADO AVALANCHE 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Góly: 4. Makar (Landeskog, Kadri), 16. Donskoi (Girard, Burakovsky), 38. Namestnikov (MacKinnon, Rantanen), 42. Burakovsky (Girard, Donskoi). Brankári: Chudobin - Francouz, strely na bránku: 27:40.

Tomáš Tatar (Montreal) 16:55 0 0 0 0 1 0

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/