Marko Daňo útočí na bránu NY Rangers. Foto: TASR/AP

Slovenský mladík strelil ôsmy gól v tejto sezóne švédskemu brankárovi Rangers Lundqvistovi.

New York 7. apríla (TASR) - Slovenský hokejista Marko Daňo zaznamenal svoj ôsmy gól v aktuálnej sezóne zámorskej NHL. Mladý útočník Columbusu sa presadil v noci na utorok na ľade New Yorku Rangers, keď v 35. minúte vyrovnal na 2:2. Blue Jackets však nezvládli záver, keď o výsledku rozhodol domáci Derek Stepan. Najskôr 28 sekúnd pred záverom riadneho hracieho času vynútil pre Rangers predĺženie a potom v 65. minúte ukončil stretnutie víťazným gólom.

Marko Daňo prekonal Švéda Lundqvista

Hráči Los Angeles Kings prehrali vo Vancouveri 1:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Marián Gáborík bol v drese hostí jedným z troch neúspešných exekútorov v rozstrele. Víťazný gól zaznamenal v tretej sérii domáci Chris Higgins. Obhajcovia Stanley Cupu sú momentálne mimo play off, keď 3 zápasy pred koncom základnej časti majú rovnaký počet bodov ako ôsme Calgary.

Neúspešný nájazd Mariána Gáboríka proti brankárovi Lackovi

Buffalo v zostave aj s Andrejom Meszárošom zdolalo Carolinu 4:3, slovenský obranca domácich strávil na ľade 21:20 min.

Sumáre:
BUFFALO - CAROLINA 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

Góly: 6. Grigorenko (Gionta, Bogosian), 16. Gionta, 22. Larsson (Ennis, Bogosian), 37. Ennis (Larsson, Moulson) – 39. Dwyer (McClement, Liles), 43. Siomin (E. Staal, Liles), 55. E. Staal. Brankári: Lindbäck - Ward, strely na bránku: 25:52, 19.070 divákov

NEW YORK RANGERS - COLUMBUS 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 6. St. Louis (Hayes), 21. Girardi (Stepan, Kreider), 60. Stepan (Kreider, Miller), 65. Stepan (Yandle) – 18. Calvert (Morin), 35. DAŇO (Anisimov, Wennberg), 49. Dubinsky (Foligno, Goloubef). Brankári: Lundqvist - Bobrovskij, strely na bránku: 42:32, 18.006 divákov

MINNESOTA - WINNIPEG 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 5. Wheeler (Ladd, Perreault), 34. Stafford (Myers, Scheifele). Brankári: Dubnyk - Pavelec, strely na bránku: 32:34, 19.010 divákov

VANCOUVER - LOS ANGELES 2:1 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 51. D. Sedin (H. Sedin, Edler), rozh. náj. Higgins – 2. King (Carter, Toffoli). Brankári: Läck - Quick, strely na bránku: 38:37, 18.870 divákov

SAN JOSE - DALLAS 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Góly: 34. Thornton (Tierney) – 1. Sceviour (Demers, Fiddler), 18. Eaves (Jamie Benn, Spezza), 28. Jamie Benn (Seguin, Spezza), 56. Jamie Benn (Seguin), 58. Garbutt (Daley). Brankári: Stalock - Enroth, strely na bránku: 24:25, 17.562 divákov