NHL: Pánik s asistenciou pri víťazstve Washingtonu, bodoval aj Tatar

Slovenský útočník Capitals Richard Pánik (v strede hore) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól. Capitals zvíťazili 3:2. Foto: TASR/AP

Tomáš Tatar si pripísal asistenciu, ale jeho Montreal na vlastnom ľade podľahol Vancouveru 3:4 po predĺžení.

New York 26. februára (TASR) - Hokejisti Washingtonu zvíťazili v domácom zápase NHL nad Winnipegom 4:3 po nájazdoch. Slovenský útočník Richard Pánik sa na triumfe podieľal asistenciou. Na ľade strávil 9:02 minúty a mal plusový bod. V prebiehajúcom ročníku získal 16. kanadský bod (7+9).

Kapitán Capitals Alexander Ovečkin otvoril v 2. minúte skóre a dosiahol 701. gól v profilige. Ruský útočník zároveň rozhodol v nájazdoch. Jeho krajan Iľja Kovaľčuk absolvoval debut za Washington, no nebodoval a nepremenil ani svoj nájazd. Domáci viedli už 3:0, ale Jets dokázali dostať zápas do predĺženia. Ovečkin strelil 43. gól v sezóne a rozhodol v piatej sérii nájazdov, keď bekhendovou strelou prekonal brankára Laurenta Brossoita. "Niekedy ani neviem, čo tam na brankára vyskúšam, ale premenil som. V zápase, v ktorom vediete 3:0, musíte inak pracovať s pukom. Mali sme ľahko vyhrať, ale potom prišli chyby, zlé rozhodnutia a puky v našej sieti. Ale všetky štyri formácie dnes zabrali a brankár Holtby bol výborný," citoval oficiálny portál NHL Ovečkina, ktorému sa pred zápasom dostala slávnostná ceremónia pri príležitosti jeho 700. gólu s videogratuláciami mnohých osobností.

Tomáš Tatar si pripísal asistenciu, ale jeho Montreal na vlastnom ľade podľahol Vancouveru 3:4 po predĺžení. Dvadsaťdeväťročný krídelník mal na konte aj dva plusové body. V tejto sezóne už nazbieral 56 kanadských bodov (21+35) a chýbajú mu už iba dva od vyrovnania osobného bodového maxima v kariére, ktoré si utvoril v minulej sezóne v 80 dueloch. Domáci viedli 2:0 aj 3:2, ale Canucks dokázali vyrovnať. V extračase rozhodol Tyler Toffoli. Jeho spoluhráč Quinn Hughes dosiahol 42. asistenciu v sezóne sa stal sa prvým nováčikom, ktorý v tomto ročníku pokoril hranicu 50 bodov. "Prvých osem minút sme nehrali dobre a dvakrát sme inkasovali. Potom sme sa však zdvihli a dnes nám pomohli aj presilovky. Keď vonku prehrávate, potrebujete aby zabrali aj špeciálne tímy," povedal tréner víťazov Travis Green.

Tampa Bay utrpela tretiu prehru za sebou, keď doma nestačila na Toronto 3:4. V drese "bleskov" sa predstavil slovenský obranca Erik Černák, ktorý absolvoval 22:01 minúty a do štatistík mu pribudol plusový bod. Za hostí nehral Martin Marinčin. Dva góly "javorových listov" strelil John Tavares. "Počas sezóny dávame množstvo gólov. Neobávam sa, že by sa nám to v sezóne prestalo dariť. Ale je potrebné, aby sme hrali to, čo je v našich možnostiach a udržali to počas dlhšieho času," uviedol Tavares.

Hráči Bostonu prehrali druhýkrát za sebou. Doma podľahli Calgary 2:5. V bránke Bruins dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom Fín Tuukka Rask a predviedol 26 zákrokov. Prišiel však o sériu 20 domácich duelov, v ktorých Bruins bodovali. "Nebol to náš deň. Druhá tretina nám nevyšla. V tretej sme už vyzerali lepšie, ale nepremenili sme šance," povedal Rask. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral 18 minút a mal mínusový bod. Dvoma gólmi prispeli Flames k výhre Sean Monahan a Mikael Backlund a český brankár David Rittich mal 26 úspešných zákrokov.

Obranca Christián Jaroš nastúpil za Ottawu na ľade Nashvillu, ktorý uspel 3:2. Jaroš mal podiel na víťaznom góle "predátorov". V 10. minúte tretej tretiny potrestal jeho vylúčenie Viktor Arvidsson a stanovil konečné skóre 3:2. "Hrali sme na doraz, v hre 5 na 5 sme boli lepší a prestrieľali sme ich, ale trpeli sme v oslabeniach. Dostali sme v nich dva góly a nepresadili sme sa v našich presilovkách. Mali sme šance, ale ich brankár bol tiež výborný," vyjadril sa tréner Senators D.J. Smith.

Dallas aj s Andrejom Sekerom triumfoval v Caroline 4:1. Slovenský zadák nebodoval. V domácom drese zaznamenal sezóny debut brankár Alex Nedeljkovic, zaznamenal 12 úspešných zásahov a v prvej tretine inkasoval trikrát.

výsledky NHL:

BOSTON BRUINS - CALGARY FLAMES 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 31. Marchand (McAvoy), 54. Wagner (Kuraly, Lindholm) – 12. Tkachuk (Backlund, Hanifin), 34. Monahan (Gaudreau, Stone), 35. Monahan (Tkachuk, Gustafsson), 59. Backlund, 60. Backlund (Tkachuk). Brankári: Rask - Rittich, strely na bránku: 28:31, 17 850 divákov.

CAROLINA HURRICANES - DALLAS STARS 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)
Góly: 23. Aho (Slavin, Svečnikov) – 1. Seguin (Benn), 18. Hintz (Gurianov, Klingberg), 20. Dickinson (Hintz, Oleksiak), 34. Gurianov (Hintz, Dickinson). Brankári: Nedeljkovic - Chudobin, strely na bránku: 41:16, 18.176 divákov.

MONTREAL CANADIENS - VANCOUVER CANUCKS 3:4 pp (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 6. Byron (Domi), 8. Weber (TATAR, Danault), 41. Weal (Domi) – 16. Horvat (Miller, Hughes), 36. Edler (Virtanen, Gaudette), 46. Virtanen (T. Myers, Gaudette), 62. Toffoli (Horvat, Edler). Brankári: Price - Demko, strely na bránku: 40:34, 21.187 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - NEW YORK RANGERS 3:4 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Góly: 38. Pageau (Pulock, Bailey), 55. Eberle (Barzal, Lee), 60. Nelson (Toews, Barzal) – 18. Panarin (Lindgren, DeAngelo), 28. McKegg (Lemieux, Fox), 50. B. Howden (Smith, Lindgren), 61. Zibanejad (Panarin). Brankári: Varlamov - Georgiev, strely na bránku: 45:28, 13.917 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - SAN JOSE SHARKS 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Góly: 2. Aube-Kubel (van Riemsdyk, Niskanen), 24. Hayes (Laughton, Konecny), 30. Konecny (Hayes), 44. Hayes (Laughton, Konecny) – 7. Kellman (Middleton, Heed), 49. Gregor (Sörensen). Brankári: Hart - Dell, strely na bránku: 27:28, 18.290 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - TORONTO MAPLE LEAFS 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Góly: 10. Kučerov (Stamkos, Hedman), 32. Maroon (Paquette, Shattenkirk), 48. Gourde (Shattenkirk, Goodrow) – 13. Muzzin (Spezza, Gauthier), 17. Tavares (Barrie, Matthews), 33. Tavares (Nylander), 35. Nylander (Marner, Barrie). Brankári: Vasilevskij - Andersen, strely na bránku: 29:23, 19.092 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - WINNIPEG JETS 4:3 pp a sn (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 2. Ovečkin (Kuznecov, Orlov), 11. Vrána (Oshie, Orlov), 34. Hathaway (Dowd, PÁNIK), rozh. nájazd Ovečkin – 39. Ehlers (Eakin), 49. Connor, 57. Scheifele (Ehlers). Brankári: Holtby - Brossoit, strely na bránku: 37:33, 18.573 divákov.

DETROIT RED WINGS - NEW JERSEY DEVILS 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 50. Filppula (Bertuzzi, Larkin) – 2. Anderson (Wood, Mermis), 27. Bratt (Zacha, Gusev), 29. Palmieri (Hughes, Severson), 54. Gusev (Zacha, Müller) Brankári: Bernier - Schneider, strely na bránku: 28:31, 17.525 divákov.

MINNESOTA WILD - COLUMBUS BLUE JACKETS 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)
Góly: 2. Staal (Fiala), 20. Donato (Suter, Pateryn), 33. M. Koivu (Hartman), 40. Koivu (Donato, Hartman), 50. Fiala (Staal, Brodin) – 14. Foligno (Nyquist, Harrington), 42. Bemström, 44. Dubois, 57. Werenski Brankári: Stalock - Kivlenieks, strely na bránku: 40:28, 17.057 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - OTTAWA SENATORS 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Góly: 5. Blackwell (Ekholm, Johansen), 26. Ellis (Granlund), 30. Arvidsson (Järnkrok, Ellis) – 5. Chabot (Sabourin, Hainsey), 19. Chlapík (Balcers, Hawryluk) Brankári: Saros - Anderson, strely na bránku: 33:35, 17.205 divákov.

ST. LOUIS BLUES - CHICAGO BLACKHAWKS 6:5 (1:2, 1:1, 4:2)
Góly: 1. Schenn (Schwartz, Perron), 28. Thomas (Perron, Sanford), 44. R. O'Reilly (Schenn, Schwartz), 45. Sanford (Thomas), 50. Faulk (R. O'Reilly, Pietrangelo), 54. Sanford (Thomas) – 11. Keith (Toews), 15. Murphy (Toews), 22. Kane (Keith, Kubalík), 46. Highmore (Kämpf, Nylander), 49. Saad (Strome, Dach) Brankári: Binnington - Crawford, strely na bránku: 37:30, 18.096 divákov.

ARIZONA COYOTES - FLORIDA PANTHERS 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 15. Richardson (Hinostroza, Hjalmarsson) – 32. Vatrano (Hoffman, Ekblad), 49. Hoffman (Huberdeau, Barkov). Brankári: Kuemper - Bobrovskij, strely na bránku: 38:26, 12.391 divákov.

ANAHEIM DUCKS - EDMONTON OILERS 4:3 pp (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 6. Milano, 14. Deslauriers (Larsson, Del Zotto), 53. Henrique (Heinen, Manson), 63. Milano (Henrique, Getzlaf) – 30. Ennis (Athanasiou, McDavid), 45. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 56. Athanasiou (Ennis, McDavid). Brankári: Gibson - Smith, strely na bránku: 21:32, 15.431 divákov.

Richard Pánik (Washington) 09:02 0 1 1 +1 2 0
Andrej Sekera (Dallas) 19:27 0 0 0 0 0 0
Tomáš Tatar (Montreal) 17:07 0 1 1 +2 0 0
Zdeno Chára (Boston) 18:00 0 0 0 -1 1 0
Erik Černák (Tampa Bay) 22:01 0 0 0 +1 1 0
Christian Jaroš (Ottawa) 07:08 0 0 0 0 0 2

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/