NHL: Predčasne ukončený duel Anaheim - St. Louis odohrajú 11. marca

Na snímke Jay Bouwmeester. Foto: TASR/AP

Tridsaťšesťročný Bouwmeester skolaboval v prvej tretine na striedačke v dôsledku srdcovej príhody.

New York 17. februára (TASR) - Zápas NHL medzi Anaheimom Ducks a St. Louis Blues, ktorý minulý týždeň predčasne ukončili po kolapse obrancu hostí Jaya Bouwmeestera, odohrajú 11. marca. Duel za stavu 1:1 v prvej tretine prerušili po necelých 13 minútach, ale hrať sa bude znovu úplne od začiatku. Začne sa však za stavu 1:1. Vedenie zámorskej hokejovej profiligy o tom informovalo na svojej oficiálnej webstránke.

Tridsaťšesťročný Bouwmeester skolaboval v prvej tretine na striedačke v dôsledku srdcovej príhody. Vďaka rýchlemu zásahu sa lekárskemu tímu podarilo obnoviť srdcovú činnosť, následne ho pri vedomí transportovali do nemocnice. Zápas napokon nedohrali.

V piatok kardiológovia v Anaheime voperovali Bouwmeesterovi implantovateľný kardioverter-defibrilátor (ICD), ktorý sleduje a upravuje srdcové arytmie. Jeho zdravotný stav sa zlepšil a v nedeľu ho prepustili z nemocnice domov, kde zostáva pod dohľadom lekárov. Vedenie Blues ho zapísalo na listinu zranených hráčov.