St. Louisov neúspešný debut v drese Rangers, Budaj iba na lavičke

Hráč Toronta Maple Leafs Nazem Kadri (vpravo) oslavuje so spoluhráčmi gól do bránky New Yorku Rangers v zápase hokejovej zámorskej NHL v New Yorku 5. marca 2014. Foto: TASR/AP

Náhradný gólman Dustin Tokarski sa prezentoval vo svojej premiére v drese Canadiens kvalitným výkonom, keď zlikvidoval 39 striel súpera.

New York 6. marca (TASR) - Cennú výhru zaznamenali v noci na štvrtok hokejisti Montrealu, ktorí dokázali triumfovať na ľade lídra zámorskej NHL z Anaheimu. V bránke hostí tentoraz dostal prednosť pred slovenským brankárom Petrom Budajom náhradný gólman Dustin Tokarski. Dvadsaťštyriročný Kanaďan sa prezentoval vo svojej premiére v drese Canadiens kvalitným výkonom, keď zlikvidoval 39 striel súpera.

"V stredu dopoludnia mi tréner oznámil, že budem chytať. Pred zápasom som si snažil pospať, ale od nadšenia sa mi to nepodarilo. Zápas som si užil, som rád, že sme vyhrali," povedal pre oficiálny web nhl.com Tokarski, ktorý naposledy nastúpil v profilige pred dvoma rokmi ešte v drese Tampy Bay. Montreal aj jeho zásluhou napokon zvíťazil 4:3 po samostatných nájazdoch, v rozstrele rozhodol obranca Andrej Markov.

Debut v drese New York Rangers má za sebou Martin St. Louis, ktorý po trejde stihol priletieť z Tampy Bay a podvečer už aj nastúpiť v Madison Square Garden proti Torontu. Kanadský reprezentant strávil na ľade 20:11 min, do štatistík si zapísal tri strelecké pokusy a mínusový bod.

"Musím priznať, že som bol veľmi nervózny. Prvý zápas v novom tíme, nové prostredie po 14 rokoch, noví spoluhráči. Musím si na to všetko zvyknúť, ale som rád, že mám prvý duel za sebou. Škoda, že sme získali iba bod," nechal sa počuť St. Louis. Rangers prehrali napokon 2:3 po predĺžení, v druhej minúte nadstaveného času skóroval druhýkrát v stretnutí Tyler Bozak.

V ofenzívne ladenom súboji Philadelphia zdolala Washington 6:4 a dosiahla ôsme víťazstvo z posledných desiatich zápasov. Domáci viedli po góle Michaela Raffla v 32. min už 4:0. Capitals však nezložili zbrane a Brooks Laich šesť minút pred koncom tretej tretiny znížil na 4:5. V dramatickom závere ale Flyers už triumf z rúk nepustili, gólovú poistku pri hre bez brankára pridal Steve Downie.

Calgary nastúpilo v kanadskom derby proti Ottawe až so siedmimi hráčmi, ktorí väčšinu aktuálnej sezóny strávili vo farmárskom tíme Abbotsford Heat v AHL. Omladené mužstvo "plameňov" však predviedlo kvalitný výkon a rivala napokon zdolalo 4:1.

NHL - sumáre:

NEW YORK RANGERS - TORONTO 2:3 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 46. McDonagh (Moore, Boyle), 47. Moore (Stepan) - 22. Bozak, 42. Kadri (Kulemin), 62. Bozak (Kessel, Ranger). Brankári: Lundqvist - Bernier, strely na bránku: 37:29

PHILADELPHIA - WASHINGTON 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)

Góly: 7. Giroux (Couturier, Read), 9. Voráček (Giroux, Simmonds), 26. Giroux, 32. Raffl (Schenn, MacDonald), 52. Voráček (Hartnell), 60. Downie (Read, Schenn) - 35. Ward (Green, Ovečkin), 47. Ovečkin (Bäckström, Carlson), 50. Brouwer (Hillen, Bäckström), 54. Laich (Green, Alzner). Brankári: Mason - Holtby (32. Grubauer), strely na bránku: 29:25

CALGARY - OTTAWA 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 3. Granlund (Reinhart), 30. Byron (Giordano, Russell), 38. Colborne (Hudler, Monahan), 52. Cammalleri (Giordano, Monahan) - 51. Turris (Greening, Wiercioch). Brankári: Ortio - Anderson, strely na bránku: 28:31

ANAHEIM - MONTREAL 3:4 pp a sn (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 28. Jackman (Sbisa, Bonino), 30. Beauchemin (Lindhölm, Hiller), 39. Winnik (Beleskey, Lovejoy) - 9. Gionta (Plekanec), 13. Pacioretty (Desharnais, Gallagher), 40. Gallagher (Subban, Moen), rozhod. nájazd Markov. Brankári: Hiller - Tokarski, strely na bránku: 42:31