NHL: Tatar s gólom a asistenciou pri výhre Montrealu nad Vegas

Tomáš Tatar, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Dvadsaťosemročný slovenský krídelník pôsobil vo Vegas v sezóne 2017/2018.

New York 1. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar si v NHL pripísal gól aj asistenciu. Dvoma bodmi pomohol Montrealu k víťazstvu nad ľade Vegas 5:4 po predĺžení. V druhom nočnom zápase uspelo Calgary v Nashville 6:5 takisto po predĺžení.

Tatar prihral už v 3. minúte na otvárací zásah Phillipa Danaulta. Sám skóroval v 54. minúte, keď znížil na 3:4 z pohľadu hostí. "Môžeme byť na nás naozaj pyšní. Vegas hrá veľmi dobre, takže získať body na tomto výjazde je zásadné. Stanovili sme si ciele a momentálne sme na správnej ceste," citoval Tatara oficiálny web NHL. V závere riadneho hracieho času vyrovnal Brendan Gallagher a obrat dokonal rozhodujúcim gólom po 26 sekundách predĺženia Max Domi. "Celkovo išlo o dôležitý duel. Brankár Keith Kinkaid chytal neuveriteľne, dal nám šancu a my sme ju využili. Ukázali sme veľkú vôľu," povedal Domi.

Dvadsaťosemročný slovenský krídelník pôsobil vo Vegas v sezóne 2017/2018. Zamieril odtiaľ práve do Montrealu a proti bývalému klubu dosiahol štvrtý gól a siedmu asistenciu v tomto ročníku. Canadiens si pripísali tretie víťazstvo za sebou a zároveň tretiu výhru za sebou vo vzájomných súbojoch s Golden Knights. Bývalý hráč Montrealu Max Pacioretty mal v drese domácich jednu asistenciu, ktorá bola jeho jubilejným 500. bodom v kariére.

Hrdinom Calgary sa stal trojbodový Matthew Tkachuk. V prvej tretine prihral na úvodný zásah Flames, v poslednej minúte riadneho hracieho času vyrovnal a 1,6 sekundy pred koncom predĺženia dal strelou pomedzi nohy aj víťazný gól na ľade Predators. "Vedel som, že zostáva veľmi málo času, našťastie to prešlo do siete. Bola to jediná možnosť a teší ma, že mi vyšla," povedal Tkachuk.

NHL - sumáre:

NASHVILLE PREDATORS - CALGARY FLAMES 5:6 pp (2:1, 2:0, 1:4 - 0:1)

Góly: 6. Bonino (C. Smith, Ellis), 11. Watson (Sissons, Irwin), 25. Jarnkrok (Watson), 40. Jarnkrok (Watson), 59. Watson (Sissons, Ekholm) - 16. Ryan (Tkachuk, Hanifin), 42. Andersson (Gaudreau, Monahan), 54. Lindholm (Monahan), 57. Quine (Giordano, Ryan), 60. Tkachuk (Monahan, Gaudreau), 65. Tkachuk (Lindholm, Brodie). Brankári: Rinne - Rittich, strely na bránku: 36:27, 17.351 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - MONTREAL CANADIENS 4:5 pp (2:1, 0:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 15. Karlsson (Marchessault, R. Smith), 20. Tuch (Schmidt, Eakin), 45. Glass (Eakin), 48. Stone (Pacioretty) - 3. Danault (Weber, TATAR), 30. Drouin (Reilly, Domi), 54. TATAR, 59. Gallagher (Armia), 61. Domi (Petry). Brankári: Fleury - Kinkaid, strely na bránku: 35:30, 18.035 divákov.

Slovák v akcii:

Tomáš Tatar (Montreal) 17:14 1 1 2 0 4 2

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/