Kopeckého Panteri dostali od Rangers šestku, Edmonton porazil Sharks

Mats Zuccarello z New Yorku Rangers strieľa gól brankárovi Robertovi Luongovi z Floridy Panthers , uprostred sa pozerá Alex Petrovic z Floridy, počas zápasu zámorskej NHL 2. februára 2015 v New Yorku. Foto: TASR/

Slovenský útočník Tomáš Kopecký strávil na ľade vyše dvanásť minút.

New York 3. februára (TASR) - Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v noci na utorok v súboji zámorskej NHL nad Floridou 6:3. V drese zdolaných "panterov" strávil na ľade vyše 12 minút slovenský útočník Tomáš Kopecký, ktorý vyslal na súperovho brankára dve strely a pripísal si aj dve minúty strávené na trestnej lavici.

Sumáre NHL:

NEW YORK RANGERS - FLORIDA 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Góly: 9. Nash, 23. Hayes (Zuccarello, McDonagh), 30. Staal (Fast, Hagelin), 49. Boyle, 56. Zuccarello (Kreider, Brassard), 59. Nash (Stepan) - 5. Barkov (Boyes), 33. Bolland (Bergenheim, Jokinen), 36. Pirri (Bolland, Boyes). Brankári: Lundqvist - Luongo, strely na bránku: 38:36, 18.006 divákov

CALGARY - WINNIPEG 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Góly: 5. Jones (Giordano), 22. Raymond (Bärtschi), 45. Diaz (Bouma, Colborne), 48. Bollig (Colborne, Byron), 58. Monahan (Gaudreau, Russell) - 2. Wheeler (Little, Ladd), 49. Little (Ladd, Chiarot). Brankári: Hiller - Hutchinson (48. Pavelec), strely na bránku: 28:19, 18.824 divákov

SAN JOSE - EDMONTON 4:5 pp a sn (1:1, 0:2, 3:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 12. Pavelski (Marleau, Thornton), 43. Hannan (Thornton, Pavelski), 44. Tennyson (Kennedy, Nieto), 50. Pavelski (Burns, Thornton) - 19. Eberle (Hall, Klefbom), 21. Eberle (Schultz, Nugent-Hopkins), 30. Roy (Jakupov), 58. Schultz (Purcell, Lander), rozh. nájazd Klinkhammer. Brankári: Niemi - Fasth, strely na bránku: 37:40, 17.376 divákov