Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Na snímke Sidney Crosby strieľa svoj tristý gól v NHL. Podarilo sa mu to na domácom ľade v zápase Pittsburgh Penguins' - Philadelphia Flyers v stredu 1. apríla 2015 v Pittsburghu. Foto: TASR/AP/Gene J. Puskar

Darilo sa aj Philadelphii, ktorá si poradila s Pittsburghom 4:1, jediný presný zásah "tučniakov" zaznamenal v 4. minúte Sidney Crosby.

New York 2. apríla (TASR) - Slovenskí hokejisti Andrej Meszároš a Richard Pánik si v noci na štvrtok vylepšili štatistiky v zámorskej NHL. V súboji posledných tímov Východnej konferencie triumfovalo domáce Buffalo nad Torontom 4:3 a zaznamenalo druhé víťazstvo za sebou. V drese Sabres si pripísal bod za asistenciu Meszároš, na opačnej strane sa rovnakou produktivitou prezentoval Pánik.

Skóre otvoril v 7. minúte domáci Zac Dalpe, pre ktorého to bol premiérový gól v sezóne. "Javorové listy" potom otočili priebeh duelu vo svoj prospech, keď Nazem Kadri po Pánikovej akcii v 34. minúte zvýšil na 3:1. To však bolo zo strany hosťujúceho mužstva všetko a góly potom strieľalo už len Buffalo. Ešte do konca druhej tretiny znížil Cody Hodgson, v treťom dejstve prekonali Jonathana Berniera v bránke Toronta aj Matt Moulson a Matt Ellis. Druhý menovaný sa strelecky presadil po prvý raz od 13. apríla 2014 a prerušil tak 33-zápasovú sériu bez gólu.

"V podobných šanciach nebývam často, takže som si dal záležať, aby to tentoraz vyšlo. Nikita (Zadorov) mi adresoval výbornú prihrávku a mal som aj šťastie, keď brankár mi skočil na fintu. Víťazný gól ma veľmi teší," povedal po zápase šťastný strelec. Buffalo má po strede na svojom konte 52 bodov a päť duelov pred koncom základnej časti tak vyrovnalo svoj zisk z minulej sezóny.

Buffalo - Toronto

Zdroj: nhl.com

Anaheim zdolal Edmonton, ktorý nastúpil v zostave aj so slovenským obrancom Martinom Marinčinom, hladko 5:1 a zabezpečil si tretíkrát v rade titul v Pacifickej divízii. O výsledku bolo rozhodnuté už po polovici stretnutia, keď domáci v 33. minúte viedli 4:0. Marinčin strávil na ľade takmer 22 minút a bol druhým najvyťaženejším hráčom "olejárov". Prvou hviezdou duelu bol švédsky útočník Anaheimu Jakob Silfverberg, ktorý prvýkrát v profiligovej kariére zaznamenal v jednom zápase tri asistencie.

Darilo sa aj Philadelphii, ktorá vyhrala v Pittsburghu 4:1. Jediný presný zásah "tučniakov" zaznamenal v 4. minúte Sidney Crosby, pre kanadského útočníka to bol jubilejný 300. gól v profilige. Hosťujúci brankár Steve Mason však už viackrát neinkasoval, zlikvidoval 24 striel súpera a potiahol "letcov" k víťazstvu. Philadelphia potvrdila, že pittsburghská hala Consol Energy Center je jej obľúbenou, keď z uplynulých 16 zápasov tam Flyers prehrali iba dvakrát. "Na zápasy proti Penguins sa vždy tešíme. Je to jedno z mužstiev, proti ktorému sa hráči vždy vypnú k maximálnemu výkonu. Kiežby sme tu mohli hrať stále," usmieval sa po súboji tréner hostí Craig Berube.

San Jose zdolalo Colorado 5:1 a stále živí nádej na play off. Na Winnipeg, ktorý je aktuálne držiteľom druhej divokej karty v Západnej konferencii, strácajú "žraloci" po strede päť bodov.

Sumáre NHL:

BUFFALO - TORONTO 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Góly: 7. Dalpe (Ellis, MESZÁROŠ), 34. Hodgson (Benoit, Varone), 42. Moulson (Larsson, Gionta), 44. Ellis (Zadorov, Gionta) - 17. Brewer (Kessel, Bozak), 21. van Riemsdyk (Kessel, Bozak), 34. Kadri (PÁNIK). Brankári: Lindbäck - Bernier, strely na bránku: 31:27, 19.070 divákov

PITTSBURGH - PHILADELPHIA 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 4. Crosby (Hornqvist, Cole) - 18. Lecavalier (Bellemare), 33. Schenn (Manning, Couturier), 41. Schenn (Voráček, Streit), 46. Colaiacovo. Brankári: Fleury - Mason, strely na bránku: 25:31, 18.664 divákov

ANAHEIM - EDMONTON 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Góly: 4. Beauchemin (Silfverberg, Lindholm), 10. Thompson (Silfverberg), 29. Perry (Fleischmann, Beauchemin), 33. Despres (Cogliano, Silfverberg), 46. Cogliano (tr. strielanie) - 38. Nugent-Hopkins (Eberle). Brankári: Andersen - Scrivens, strely na bránku: 27:23, 17.174 divákov

SAN JOSE - COLORADO 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)

Góly: 37. Hannan (Burns, Pavelski), 49. Tierney (Nieto, Fedun), 51. Marleau (Couture), 56. Couture (Karlsson, Burns), 57. Scott (Smith) - 49. Duchene (Redmond, Mitchell). Brankári: Stalock - Berra, strely na bránku: 30:20, 17.562 divákov

Andrej Meszároš (Buffalo) 16:13 0 1 1 0 3 0

Richard Pánik (Toronto) 11:26 0 1 1 +1 0 0

Martin Marinčin (Edmonton) 21:55 0 0 0 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/