Rusi zdolali Slovinsko, Kopitar: Proti SR máme na čom stavať

Ruský útočník Jevgenij Dadonov (v strede) a slovinský obránca Žiga Pavlin (vpravo) bojujú o puk pred brankárom Slovinska Lukom Gračnarom v zápase skupiny B majstrovstiev sveta v hokeji Rusko Slovinsko v Ostrave 3. mája 2015. Foto: TASR/AP

Rusi nastúpia v pondelok o 16.15 proti USA.

Ostrava 3. mája (TASR) - Ruskí hokejisti vyhrali aj vo svojom druhom zápase v B-skupine MS nad Slovinskom 5:3. Sympatický výkon Slovincov v ostravskej ČEZ Aréne nestačil na favorizovanú zbornú, ktorá si v závere postrážila dvojgólový náskok.

Rusi nastúpia v pondelok o 16.15 proti USA, Slovinsko si v utorok 5. mája o 20.15 zmeria sily so Slovenskom.

Slovinci odolali tlaku veľkého favorita iba do 5. minúty, keď si Kovaľčuk sám nakorčuľoval k ľavému kruhu a strelou švihom trafil medzi Gračnarove betóny. Ani sa nestihli spamätať a o 36 sekúnd prehrávali už 0:2 po góle Kuľomina. Zborná nepoľavila ani potom, na súperovu bránku sa valil jeden útok za druhým a tlak vyvrcholil minútu pred koncom tretiny tretím zásahom z hokejky Dadonova. V 24. minúte síce znížil Kopitar, no v 30. bol opäť trojgólový rozdiel po góle Šipačova. Rusi potom poľavili, čo využil Pance na druhý gól a Slovinci si vypracovali aj ďalšie šance. Zborná však mala stále navrch a v 46. minúte ju upokojil obranca Dadonov, ktorý potiahol puk do útočného pásma, nakorčuľoval si medzi kruhy a presnou strelou upravil na 5:2. Definitívnu podobu výsledku stanovil Slovinec Sabolič.

Ruský útočník Sergej Plotnikov (vľavo) a slovinský obránca Žiga Pance bojujú o puk v zápase skupiny B majstrovstiev sveta v hokeji Rusko Slovinsko v Ostrave 3. mája 2015.

Rusko - Slovinsko 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

Góly: 5. Kovaľčuk (Dadonov, Barulin), 5. Kuľomin (Antipin), 19. Dadonov (Panarin, Šipačov), 30. Šipačov (Panarin, Dadonov), 46. Dadonov (Šipačov, Panarin) – 24. Kopitar (Pretnar, Kranjc), 35. Pance, 55. Sabolič (Tičar, Jeglič). Rozhodovali: Björk (Švéd.), Sidorenko (Biel.) – Fluri (Švajč.), Lederer (ČR), vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 7557 divákov.

Rusko: Barulin – Čudinov, Belov, Birjukov, Medvedev, Kulikov, Antipin, Jakovlev - Dadonov, Šipačov, Panarin - Anisimov, Plotnikov, Kovaľčuk - Mozjakin, Malkin, Kuľomin - Tarasenko, Tichonov, Širokov

Slovinsko: Gračnar – Pretnar, Kranjc, Gregorc, Robar, Vidmar, Kovačevič, Stebih, Pavlin - Razingar, Kopitar, Muršak – Jeglič, Tičar, Sabolič – Pance, Mušič, Ograjenšek – Goličič, Rodman, Verlič

hlasy po zápase (iihf.com):

Anže Kopitar, útočník Slovinska: "Včera sme proti Bielorusku neodohrali príliš dobrý zápas, no dnes sme hrali už lepšie. Určite to nebolo sklamanie. Podarilo sa nám niekoľko vecí a pred utorňajším stretnutím so Slovenskom máme na čom stavať."

Jevgenij Dadonov, útočník Ruska: "Je dobré, že som strelil dva góly, no v celku sme spravili príliš veľa chýb. Musíme sa z toho poučiť."