Rusi deklasovali na Švédskych hrách Česko 6:0, Jágr sa zranil

Jaromír Jágr Foto: TASR/AP

Český hokejový reprezentant pravdepodobne vynechá záverečný duel s Fínskom, ale do MS by mal byť fit.

Štokholm 3. mája (TASR) - Hokejisti Finska sú po druhom hracom dni na čele tabuľky Švédskych hier. V sobotu zdolali v Štokholme domácu reprezentáciu 3:2 po samostatných nájazdoch a na konte majú päť bodov. Pre "tri korunky" to bola na podujatí, ktoré je generálkou na svetový šampionát v Minsku, po neúspechu s Českom už druhá prehra.

V druhom sobotňajšom stretnutí Rusi deklasovali Česko 6:0, keď o ich triumfe rozhodla štvorgólová kanonáda už v prvej tretine. Po dva góly v drese víťazov zaznamenali Viktor Tichonov a Andrej Loktionov. Česi sa od 24. minúty museli zaobísť bez Jaromíra Jágra, ktorý odstúpil z hry pre bolestivo narazené stehno. Fyzioterapeut českej výpravy Michal Truc informoval, že Jágr pravdepodobne vynechá záverečný duel s Fínskom, ale do MS by mal byť fit.

Rusi i Česi majú na konte zhodne po tri body, zatiaľ posledné Švédsko iba jeden.

Švédske hokejové hry - Štokholm:

Švédsko - Fínsko 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 24. Möller, 57. Möller - 12. Jormakka, 39. Ohtamaa, rozh. nájazd Pakarinen

Rusko - Česko 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Góly: 6. Tichonov, 7. Plotnikov, 12. Loktionov, 19. Zubov, 26. Loktionov, 49. Tichonov