Ružička bol hlavným strojcom víťazstva Omska nad Jugrou

Štefan Ružička Foto: TASR

Pri víťazstve 8:2 strelil hetrik a posunul Omsk bližšie k účasti v semifinále turnaja útechy.

Omsk 18. marca (TASR) - Hokejisti Salavatu Julajev Ufa skompletizovali v utorok kvarteto semifinalistov play off Východnej konferencie KHL. V siedmom stretnutí štvrťfinálovej série zdolali Torpedo Nižnij Novgorod 2:1 a pripísali si rozhodujúci štvrtý triumf.

Slovenský útočník Tomáš Záborský opäť nefiguroval na súpiske domáceho tímu. Celkovo odohral v sérii len tri duely, vo zvyšných štyroch sa pre zatiaľ nešpecifikované dôvody neobjavil. V konferenčnom semifinále narazí jeho Ufa na Barys Astana, ktorého dres oblieka aj obranca Kristián Kudroč. Víťaz východnej konferencie po základnej časti Metallurg Magnitogork sa stretne so Sibirom Novosibirsk.

Útočník Štefan Ružička bol hlavným strojcom triumfu Avangardu Omsk nad Jugrou Chanty Mansijsk v treťom štvrťfinále Pohára nádeje vo Východnej konferencii KHL. Pri víťazstve 8:2 strelil hetrik a posunul Omsk druhým víťazstvom v sérii bližšie k účasti v semifinále turnaja útechy.

Dvadsaťdeväťročný Ružička zariadil v 9. minúte duelu vedenie domácich 1:0, ktoré im vydržalo až do prvej prestávky. Následne naštartoval štvorgólovú šnúru Avangardu v 27. minúte a hetrik skompletizoval na začiatku tretieho dejstva.

Omsk si môže vybojovať postup do konferenčného semifinále Pohára nádeje už vo 4. zápase, ktorý je na programe vo štvrtok v Chanty Mansijsku.

Play off KHL

Východná konferencia - 7. zápas
Salavat Julajev Ufa - Torpedo Nižnij Novgorod 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 23. Mirnov, 28. Zivovjev - 38. Bernackij
/4:3 na zápasy, postúpila Ufa/

Pohár nádeje - 3. zápasy

Východná konferencia
Avangard Omsk - Jugra Chanty Mansijsk 8:2 (1:0, 4:2, 3:0)
Góly: 9. RUŽIČKA, 27. RUŽIČKA, 29. Kuľaš, 29. Rasskazov, 31. Ivanov, 43. RUŽIČKA, 44. Kalinin, 60. Ljamin - 22. Gusev, 35. Melart
/2:1 na zápasy/

Traktor Čeljabinsk - Neftechimik Nižnekamsk 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Góly: 11. J. Alševskij, 19. Bryncev, 19. Berezin, 23. Netík, 53. J. Alševskij
/1:2 na zápasy/