San Jose utrpelo piatu prehru po sebe, Anaheimu podľahlo po predĺžení

Hráči Anaheim Ducks sa tešia z výhry nad San Jose v zápase NHL, 22. marca 2019. Foto: TASR/AP

Silfverberg zaznamenal 23. presný zásah v sezóne a vyrovnal tak osobné strelecké maximum zo sezóny 2016/2017.

New York 23. marca (TASR) - Hokejisti San Jose prehrali v nočnom zápase zámorskej NHL s Anaheimom 3:4 po predĺžení. V 38. sekunde extračasu rozhodol o triumfe "káčerov" švédsky útočník Jakob Silfverberg. Pre druhý tím Západnej konferencie to bola už piata prehra po sebe.

Silfverberg zaznamenal 23. presný zásah v sezóne a vyrovnal tak osobné strelecké maximum zo sezóny 2016/2017. Na triumfe svojho tímu sa podieľal aj dvoma asistenciami. Tri body si pripísal aj jeho krajan Rickard Rakell, ktorý strelil dva góly a pridal asistenciu.

V druhom nočnom súboji zvíťazila Minnesota na ľade Washingtonu 2:1 a posunula sa na pozíciu divokej karty na úkor Arizony Coyotes. "Hrali sme koncentrovane a zároveň sebavedomo. Dovolím si tvrdiť, že s touto hrou môžeme zdolať každý tím v súťaži," vyhlásil útočník "divochov" Jordan Greenway, ktorý v 17. minúte otvoril skóre stretnutia. Domácim sa podarilo vyrovnať, ale v 53. minúte rozhodol Luke Kunin.

NHL - sumáre:

WASHINGTON CAPITALS - MINNESOTA WILD 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

31. Connolly (Jensen, Oshie) - 17. Greenway (Donato, Dubnyk), 53. Kunin (Parise, Donato). Brankári: Holtby - Dubnyk, strely na bránku: 22:27, 18.506 divákov.

ANAHEIM DUCKS - SAN JOSE SHARKS 4:3 pp (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)

8. Rakell (Silfverberg, Getzlaf), 43. Henrique (Terry, Silfverberg), 56. Rakell (Fowler, Terry), 61. Silfverberg (Rakell, Fowler) - 23. Labanc (Vlasic, Sorensen), 47. Meier (Thornton, Burns), 58. Braun (Vlasic, Nyquist). Brankári: Gibson - Dell, strely na bránku: 21:26, 17.174 divákov.