Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Selänne nedohral duel s Rakúskom, musel ísť na ošetrenie

Kapitán fínskej hokejovej reprezentácie Teemu Selänne (vľavo) sleduje puk za chrbtom rakúskeho brankára Bernharda Starkbauma v zápase B-skupiny turnaja mužov na XXII. zimných olympijských hrách v Soči vo štvrtok 13. februára 2014. Foto: TASR/AP

Do stretnutia, v ktorom Fíni zdolali Rakúsko 8:4, už viac nezasiahol.

Soči 13. februára (TASR) - Kapitán fínskej hokejovej reprezentácie Teemu Selänne nedohral otvárací duel svojho tímu proti Rakúsku na ZOH v Soči. Štyridsaťtriročný útočník musel podľa portálu nhl.com počas prvej tretiny absolvovať ošetrenie v oblasti hlavy alebo krku.

Do stretnutia, v ktorom Fíni zdolali Rakúsko 8:4, už viac nezasiahol. V prvej časti hry absolvoval osem striedaní, na ľade stihol stráviť takmer päť a pol minúty a asistoval pri vyrovnávajúcom góle Mikaela Granlunda na 1:1. Bližšie informácie o jeho zdravotnom stave zatiaľ nie sú známe.

Útočník Anaheimu ukončí po tejto sezóne zámorskú kariéru, v Soči štartuje už na svojom šiestom olympijskom turnaji.