Slovan Bratislava zvíťazil na ľade Liptovského Mikuláša 2:1

Na snímke gólová radosť hráčov Slovana. Foto: TASR Ján Krošlák

Po bezgólovej prvej tretine sa dostal Slovan do vedenia v 31. minúte zásluhou Matthewa MacKenzieho.

Liptovský Mikuláš 27. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľnom zápase 21. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 2:1. Posunuli sa tak priebežne na prvé miesto tabuľky o bod pred Nové Zámky, ktoré nastúpili doma proti Michalovciam od 17.00 h.

Po bezgólovej prvej tretine sa dostal Slovan do vedenia v 31. minúte zásluhou Matthewa MacKenzieho. Ten zaznamenal tretí gól v tejto sezóne. V záverečnom dejstve pridal ďalší presný zásah hostí Daniil Fominych a Liptáci dokázali už len znížiť zásluhou Lukáša Handlovského. V tabuľke figurujú na 10. mieste.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 53. Handlovský (Djakov, Walega) – 31. Mackenzie (Golian, Haščák), 44. Fominych (Golian, Kytnár). Rozhodovali: Kalina, D. Konc st. - Ordzovenský, Drblík, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 900 divákov.

Liptovský Mikuláš: Durný - Sorokin, Djakov, Mezovský, Novajovský, Pavúk, Ventelä - Štrauch, Kuru, Karsums - Kriška, Saari, Handlovský - Michalík, Walega, Uhrík - Haluška, Šmída, Galbavý

Slovan: Coreau - Mackenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo - Pecararo, Harris, Haščák - Fominych, Kytnár, Takáč - Petriska, Minárik, Matoušek - Šotek, Preisinger, Dej