Slovan nedokázal poraziť Třinec, v tabuľke skončil bez bodu

Na snímke zľava Miroslav Preisinger (Slovan) a Ondrěj Kacetl (Třinec) počas zápasu F-skupiny Ligy majstrov v hokeji 13. októbra 2021 v Bratislave. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Slovan sa stal prvým slovenským zástupcom, ktorý v základnej skupine LM nezískal ani bod.

Bratislava 13. októbra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali aj vo svojom poslednom vystúpení v F-skupine Ligy majstrov. Na domácom ľade podľahli v stredu Třincu 1:4 a v tejto edícii európskej klubovej súťaže nezískali ani bod.

V drese českého majstra sa objavili aj štyria slovenskí hokejisti: obranca Martin Marinčin a útočníci Vladimír Dravecký, Miloš Roman a Patrik Hrehorčák. Všetci traja útočníci sa presadili aj gólovo.

V minulosti Slovensko v hokejovej Lige majstrov reprezentovali HC Košice, HK Nitra a HC ’05 Banská Bystrica. Zo skupiny sa podarilo postúpiť v ročníku 2015/2016 Košiciam, ktoré potom nestačili na švédsku Skellefteu, o rok neskôr aj Nitre aj Košiciam. Oba tímy potom prehrali v šestnásťfinále play off - Nitra s Vítkovicami a Košice so švajčiarskym mužstvom Fribourg-Gottéron. Slovan sa stal prvým slovenským zástupcom, ktorý v základnej skupine LM nezískal ani bod.

LM - F-skupina:

HC SLovan Bratislava - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Góly: 34. Yogan (Valach, Urbánek) – 21. HREHORČÁK, 27. Ramik (Peterek), 28. ROMAN (Jaroměřský, Adámek), 44. DRAVECKÝ (Michálek, Adámek). Rozhodovali: Stano, Snášel – D. Konc, Šoltés, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Matěj (Třinec) na 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1.

Slovan: Hlavaj (28. Gudlevskis) – Gachulinec, Golian, Valach, Maier, Štajnoch, Beňo, Královič – Fominykh, Zigo, Jääskeläinen – Urbánek, Kytnár, Yogan – Lukošík, Preisinger, Sukeľ – Kundrík, Trubač, Bubica

Třinec: Kacetl – Marinčin, Doudera, Michálek, Zahradníček, Adámek, Jaroměřský, Matyáš – Kofroň, Matěj, Dravecký – Szturc, Čmiel Christov – Ramik, Peterek, Martynek

Oba tímy nastúpili do zápasu s vedomím, že nemajú šancu na postup zo skupiny. Aj preto tréneri oboch mužstiev šetrili niektoré opory a šancu dostali aj nové mená. Hostia mohli ísť do vedenia už po 32 sekundách, keď sa k puku dostal Marinčin, ale jeho strelu zastavila žrď. Hráči českého majstra sa lepšie pohybovali, v prvej tretine mali viac šancí. Jednu z nich nevyužil Szturc, na opačnej strane mohol vyrovnať Zigo. Slovanu potom nevyšla ani kombinácia Preisingera s Lukošíkom.

Na snímke zľava Andrew Yogan, Milan Kytnár (obaja Slovan) a Jakub Michálek (Třinec) počas zápasu F-skupiny Ligy majstrov v hokeji 13. októbra 2021 v Bratislave.

V druhej tretine sa hráči Třinca ujali vedenia vo vlastnom oslabení, keď Hrehorčák obral o puk Goliana a vzápätí prekonal Hlavaja. V 27. minúte po ďalšej chybe obrany zvýšil Ramik a o 49 sekúnd neskôr vyhnal Hlavaja z bránky Roman - 0:3. Až po po tomto góle sa dostali k slovu aj domáci, na 1:3 znížil Yogan. O pár sekúnd trafil Sukeľ po prihrávke Preisingera žrď, hostia si napokon udržali dvojgólový náskok až do druhej sirény.

V tretej tretine sa presadil aj tretí slovenský útočník v drese hostí. Dravecký využil prihrávku Adámka a prekonal bezmocného Gudlevskisa. Slovan mohol niečo urobiť s výsledkom v záverečnej päťminútovke, keď hral presilovú hru po faule Matěja na Fominycha, ale najväčšiu šancu zmaril Urbánkovi brankár Kacetl.

hlasy po zápase:

Róbert Döme, tréner Slovana: "Urobili sme obrovské chyby, nechcem však chalanov haniť, lebo sú mladí, niektorí mali 16 a 17 rokov. Pre nich je to obrovská škola a nám to ukázalo, kde je európsky hokej. Třinec vyhral zaslúžene."

Václav Varaďa, tréner Třinca: "Chceli sme postúpiť ďalej, odohrali sme vyrovnané zápasy so švédskym Leksandom, potom aj s Fribourgom. Bolo ťažké motivovať hráčov, keď sme už nemali šancu na postup, ale pristúpili sme k zápasom so Slovanom zodpovedne. Boli to kvalitné zápasy aj u nás, aj tu v Bratislave."