Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Slovenská dvadsiatka zdolala Nitru vo vloženom zápase Tipsport ligy

Na archívnej snímke tréner Nitry Antonin Stavjaňa v zápase 1. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy HC'05 iClinic B. Bystrica - HK Nitra v Banskej Bystrici 10. septembra 2015. Foto: TASR/Branislav Račko

Víťazný gól zaznamenal v tretej tretine Michal Novák.

Bratislava 30. septembra (TASR) - Hokejisti HK Nitra vyhrali v stredajšom vloženom zápase Tipsort Ligy na ľade slovenskej dvadsiatky 1:0. Víťazný gól zaznamenal v tretej tretine Michal Novák.

Už v prvej minúte sa vo veľkej šanci pred Hrenákom ocitol hosťujúci Pupák, no dvadsiatka v úvodnej časti s favoritom držala krok. Mohla sa ujať aj vedenia, no Milý po nádejnej individuálnej akcii prevetral iba betóny brankára Trenčana. V druhej tretine zapla Nitra na vyššie obrátky a strelecky bola viditeľne aktívnejšia, no Bene sa v koncovke nepresadil a pred odchodom do kabín Samir Saliji nastrelil žrď domácej bránky. Konštrukcia sa triasla aj na začiatku tretej časti po strele domáceho Holešinského, no gól napokon padol na druhej strane. Najprv Macík zoči-voči Hrenákovi v 48. minúte neuspel, ale o minútu neskôr Michal Novák od modrej čiary zaznamenal víťazný gól Nitry.

HK VSR SR20 - HK Nitra 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 49. M. Novák. Rozhodovali: Fridrich, Jonák - Synek, Výleta, vylúčení: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 254 divákov