< sekcia Hokej

Slovenská hokejová 18-ka sa predstaví na turnaji v Budapešti

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Mladí Slováci sa v príprave na vrchol sezóny vezú zatiaľ na víťaznej vlne.

Piešťany 5. decembra (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov bude pokračovať v príprave na aprílové domáce majstrovstvá sveta na turnaji v Budapešti. Zverenci trénera Ivana Feneša sa v nedeľu 8. decembra zídu na Zimnom štadióne v Piešťanoch, kde majú domovský stánok aj v Slovenskej hokejovej lige, a po krátkom výcvikovom kempe odcestujú do maďarskej metropoly. Tam ich čakajú zápasy s rovesníkmi z Dánska, Nórska a s domácou "osemnástkou".

Vo Fenešovej nominácii je 22 hráčov, z nich traja - Adam Jombík (KooKoo), Maxim Mastič (HC Oceláři Třinec) a Roman Faith (Vaasan Sport) - pôsobia na klubovej úrovni v zahraničí. Mladí Slováci sa v príprave na vrchol sezóny vezú zatiaľ na víťaznej vlne. Po augustovom úspechu 7:5 nad Švajčiarmi v záverečnom zápase Hlinka Gretzky Cupu vyhrali Turnaj olympijských nádejí v Budapešti i novembrový Turnaj štyroch krajín v Kodani. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.

Nominácia SR "18" na výcvikový tábor v Piešťanoch a Turnaj štyroch krajín v Budapešti (8.-14. decembra):


Hráči: Rayen Petrovický, Roman Vaňo (obaja HK Dukla Trenčín), Oliver Ketner, Richard Petráš, Adam Lukošík (všetci HC Slovan Bratislava), Jakub Kolenič (HKM Zvolen), Samuel Rehák (MsHKM Žilina), Adrián Zubák (HC '05 Banská Bystrica), Jakub Šimko (HK Brezno), Matej Jacko (HC Košice), Jakub Ragan, Adam Stripai (obaja HK Mládež Michalovce), Šimon Nemec, Oliver Stümpel (obaja MMHK Nitra), Marek Putala, Tomáš Boľo (obaja MŠK Púchov), Gabriel Olejník (HK Spišská Nová Ves), Šimon Opatovský (HK Trnava), František Smidžár (MHA Martin), Adam Jombík (KooKoo, Fín.), Maxim Mastič (HC Oceláři Třinec, ČR), Roman Faith (Vaasan Sport, Fín.)