Pondelok 6. máj 2024Meniny má Hermína

Slovenské hokejistky prehrali aj s Dánskom a sú naďalej bez bodu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP/Andy Wong

Slovenky prehrali na strely 17:29.

Aalborg 28. marca (TASR) - Slovenské hokejové reprezentantky prehrali aj svoj tretí zápas na turnaji A-skupiny I. divízie MS v Aalborgu. V pondelok podľahli domácemu Dánsku 1:3 a s nulou na bodovom konte sa krčia na dne tabuľky.

Zverenky trénera Andreja Schöbera sa síce v 11. minúte ujali vedenia po góle Lučovej, ale domáce mali streleckú prevahu a ešte v prvej tretine manko zmazali. V druhej časti hry pridali Dánky ďalšie dva presné zásahy zásluhou Gludovej a rozhodli tak o svojom triumfe. Slovenky prehrali na strely 17:29.

V ďalšom zápase sa slovenské reprezentantky stretnú v utorok o 13.00 h s Rakúskom. Do elitnej kategórie postúpi iba víťaz, posledný tím zostúpi do B-skupiny I. divízie.

A-skupina I. divízie MS žien - Aalborg:

Slovensko - Dánsko 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

11. Lučová (Ištocyová, Ihnaťová) - 19. Weisová, 22. Gludová (Brixová), 35. Gludová (Jakobsenová, Brixová). Rozhodovali: Zujevová (Rus.) - Dinantová (Bel.), Štefková (ČR), vylúčené: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.
Zostava SR: Kiapešová - Klimášová, Ištocyová, Lalíková, Paľová, Čurmová, Žitňanská, Zálešáková, Drábeková - Kapustová, Korenková, Trebulová - Ihnaťová, Gorecká, Lučová - Sroková, Herichová, Gápová - Maskaľová, Košecká, Kollová