Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Slovenské hokejistky si poradili aj s Maďarkami, postup majú na dosah

Slovenská hokejistka Miriam Mikesková (druhá sprava) sa teší so spoluhráčkami po strelení gólu Foto: TASR/AP

Slovenky sa mohli v sobotu oprieť o výborný výkon brankárky Romany Kiapešovej. Tá zlikvidovala v zápase 22 striel maďarských hráčok a v 23. minúte zneškodnila aj trestné strieľanie Dabasiovej.

Peking 11. apríla (TASR) - Slovenské hokejové reprezentantky uspeli aj vo svojom štvrtom vystúpení na turnaji B-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v Pekingu. V sobotu zdolali Maďarky gólom kapitánky Lívie Lúčovej z 24. minúty tesne 1:0 a sú tak blízko k vytúženému postupu do A-skupiny, kam sa prebojuje iba víťaz turnaja. Zverenky trénera Andreja Schöbera majú na čele tabuľky štvorbodový náskok pred Čínou, ktorá však mala k dobru sobotňajší duel s Talianskom. O postupujúcom pravdepodobne rozhodne až nedeľňajší záverečný duel s domácimi reprezentantkami.

Andrej Schöber, tréner SR (zdroj: hockeyslovakia.sk): "Maďarky sme mali naštudované z predchádzajúcich zápasov a vedeli sme, čo môžeme od nich čakať. Bol to mimoriadne náročný zápas po všetkých stránkach. Našťastie sme strelili gól my, keď Lúčová nenápadnou strelou spoza hráčky prekonala maďarskú brankárku. Teraz nás čaká príprava na posledný zápas na turnaji proti domácim Číňankám, čo možno označiť za finále celého turnaja. Veríme si a spravíme všetko pre to, aby sme sa so šampionátom rozlúčili víťazstvom."

MS žien - I. divízia, B-skupina:

Maďarsko - SLOVENSKO 0:1
(0:0, 0:1, 0:0)
Góly: 24. Lúčová (Mikesková, Trebulová). Rozhodovali: Dewarová (Kan.) - Frattarelliová (USA), Šťastná (ČR), vylúčenia: 7:6 na 2 min, navyše Kissová (Maď.) 10 min za narazenie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, 729 divákov.

Zostava SR: Kiapešová – T. Ištocyová, Lalíková, Žitňanská, Drábeková, Raková, Paľová, Gáborčíková, Čurmová – Gápová, Herichová, Sroková – Mikesková, Lúčová, Trebulová – Košecká, Korenková, Kollová - Mišková, Staroňová, L. Ištocyová