Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Spišiaci sa stali víťazom základnej časti prvej ligy

Na snímke hráč HK Spišská Nová Ves (vpredu), archívne foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Hokejisti Spišskej Novej Vsi sa stali víťazmi základnej časti I. ligy v sezóne 2014/2015.

Bratislava 3. februára (TASR) - Hokejisti Spišskej Novej Vsi sa stali víťazmi základnej časti I. ligy v sezóne 2014/2015. V záverečnom dueli 44. kola triumfovali doma nad Duklou Senica 5:3 a so ziskom 93 bodov obsadili prvú priečku. Vo štvrťfinále play off, ktoré štartuje už v piatok 6. februára, vyzvú ôsmy HK Trnava. Obhajca prvoligového triumfu HC 46 Bardejov obsadil tretiu priečku a v 1. kole vyraďovacej časti sa stretne s Duklou Senica. Štvrťfinálové a semifinálové série sa hrajú na tri víťazné duely, finálová až na štyri. Meno celkového víťaza bude známe najneskôr 9. marca.

Ďalšie štvrťfinálové dvojice tvoria HC 07 Detva a HC Prešov 07, respektíve MHK 32 Liptovský Mikuláš a Dukla Senica. Víťaz prebiehajúcej sezóny sa opäť predstaví v baráži o postup do najvyššej súťaže, v sérii hranej na štyri víťazstvá sa stretne s posledným tímom extraligovej tabuľky. Vlani si príslušnosť v elitnej súťaži udržali hokejisti MsHK DOXXbet Žilina, ktorí zvládli sériu s Bardejovom a zvíťazili v nej 4:1 na zápasy.

V nadstavbovom programe prebiehajúcej sezóny bude chýbať baráž o I. ligu. Automaticky by ju hralo mužstvo umiestnené na poslednej 12. priečke po play out a víťaz II. ligy. K 26. novembru sa však kvôli existenčným finančným problémom zo súťaže odhlásila Prievidza a stala sa vypadávajúcim tímom. Právo na postup tak má za splnenia štandardných podmienok víťaz tretej najvyššej slovenskej súťaže. Na základe rozhodnutia SZĽH sa neuskutoční ani play out, keďže pre SR "18" pôsobenie v I. lige po základnej časti skončilo a v hre zostali už len dva tímy - HC Topoľčany a HK'95 Považská Bystrica.