< sekcia Hokej

SZĽH víta prvú pomoc, ale stále hľadá koncepčné riešenia

Na snímke zľava výkonný riaditeľ Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Peter Kruľ, prezident SZĽH Miroslav Šatan a generálny sekretár SZĽH Ivan Pulker. Foto: TASR - Martin Baumann

Čiastku dva milióny eur si nerozdelia len hokejové kluby, ale všetky športové subjekty.

Bratislava 14. októbra (TASR) - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) víta dvojmiliónovú štátnu finančnú injekciu, ktorá predstavuje formu prvej pomoci pre profesionálne športové kluby. Zároveň však pripomína, že ide o krátkodobé riešenie a bude vyvíjať aktivitu v hľadaní takej pomoci, ktorá pomôže hokeju v dlhodobom horizonte.

Prvá pomoc 2 milióny eur pre všetky profesionálne športové subjekty bola oficiálne predstavená v stredu. "Veľmi sa jej tešíme. Je nevyhnutná v súčasných kritických chvíľach, pomôže slovenskému hokeju," uviedol na webe hockeyslovakia.sk výkonný riaditeľ SZĽH Peter Kruľ. Ďalšiu sumu nadväzujúcu na štátnu pomoc poskytne hokejovým klubom SZĽH: "Ako sme povedali aj pánovi štátnemu tajomníkovi pre šport, Slovenský zväz ľadového hokeja je súčinný, aby dokázal pomoc sprostredkovať čo najefektívnejšie a zároveň okamžite zaslať na kluby."

Čiastku dva milióny eur si nerozdelia len hokejové kluby, ale všetky športové subjekty. Príslušné percento pre hokej teda nedokáže dlhodobo pokryť potreby klubov. "Čiastočne rieši situáciu na niekoľko ďalších týždňov, stále však platí, že sa snažíme nájsť koncepčné riešenie, ktoré pomôže hokeju počas celej sezóny. Mali sme diskusie s pánom štátnym tajomníkom i ďalšími ľuďmi z ministerstva školstva s cieľom nájsť dlhodobé riešenie. Niekoľko návrhov zaznelo vrátane konkrétneho z našej strany. Verím, že v najbližších dňoch docielime pomoc, ktorá pomôže hokeju dlhodobo v takej miere a výške, akú potrebuje," povedal Kruľ.