Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Hokejisti Žiliny zdolali Bardejov 4:3 v 2. dueli baráže

Na snímke gólová radosť hokejistov Žiliny Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Žilina vyhráva v barážovej sérii už 2:0 na zápasy.

Žilina 21. marca (TASR) - Hokejisti MsHK Žilina zvíťazili v druhom zápase baráže o Tipsport extraligu na domácom ľade nad HC 46 Bardejov 4:3 a v sérii vedú 2:0.

Prvý gól dal Bardejov

Žilina znovu nasadila od úvodu strhujúce tempo. Dobrú príležitosť si vypracoval Tomas, ale zblízka minul Blažíčkovu bránu. Domáci tlačili i naďalej, dobiedzali na súperovho gólmana, snažili sa tečovať a dorážať puky. V 14. minúte pohrozil v presilovej hre opäť Tomas, Blažíček tentoraz úspešne zasiahol. O pár sekúnd neskôr hosťujúci brankár natiahol svoj betón a pred čiarou zastavil pokus Kallu, ktorý mieril už do odkrytej brány. Hostia dovtedy nemali výraznejšiu šancu, ale v závere prvej časti dostali možnosť minútovej početnej výhody o dvoch hráčov. V nej zužitkoval prihrávku Hričinu Ladislav Ščurko a Bardejov viedol.

Hneď na začiatku prostredného dejstva pridali hostia druhý gól, keď sa puk šťastne odrazil od zadného mantinelu pred bránu a Mihálik ho z prvej doklepol do siete. Žilina zostala po tomto zásahu zaskočená a pomalšie sa dostávala do tempa. Až v polovici duelu našiel Valášek Mareka Slováka a ten aj s prispením ľavej žrde znížil. O ďalších 66 sekúnd domáci vyrovnali, keď po prihrávke Drevenáka prestrelil Blažíčka z prvej Drevenák. V 33. minúte nevyužil dobrú možnosť vrátiť Bardejov do vedenia Baláž, ktorý sa obtočil okolo brány, ale proti jeho strele zasiahol Peksa pravým betónom. Na opačnej strane zasa Varga spomedzi kruhov opečiatkoval len pravú žrď.

Ostrý boj o každý puk

V tretej tretine obe mužstvá od začiatku ostro bojovali o každý puk. Najskôr Jarolín netrafil odkrytú bránu, na opačnej strane nenašli recept na Peksu Baláž s Gmitterom. V 49. minúte vysunul Martin Chovan do samostatného úniku Tomasa, ktorý presne mierenou strelou zavŕšil obrat domácich. Lenže o malú chvíľu v presilovej hre kontroval Matis a vyrovnal na 3:3. Bardejov mohol vrátiť späť do vedenia Gmitter, ale nariadené trestné strieľanie nepremenil. V 54. minúte sa v skrumáži pred Blažíčkom zorientoval najlepšie Tibor Varga a bekhendom trafil puk do siete. Žilina tesný náskok udržala až do konca a v barážovej sérii vyhráva už 2:0 na zápasy.

baráž o extraligu - 2. zápas /na štyri víťazstvá/:
MsHK DOXXbet Žilina - HC 46 Bardejov 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
30. Marek Slovák (Valášek, Martin Chovan), 31. Drevenák (Kalla, T. Varga), 49. Tomas (Martin Chovan), 54. T. Varga (Drevenák, Kalla) - 17. Ščurko (Hričina, D. Kramár), 22. J. Mihálik (Hajnik. M. Takáč), 51. Matis (Hopkovič). Rozhodovali: Müllner, P. Stano - Junek, Šefčík, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1321 divákov

Zostavy:
Žilina: Peksa - Ďurák, Bagin, Dlouhý, M. Šterbák, Ostrčil, Martin Chovan, Bajaník, Leško - Drevenák, Jarolín, T. Varga - Škovira, Klouda, Tomas - Kalla, Valášek, Marek Slovák - A. Lipovský, D. Rehák, A. Čavrk
Bardejov: Blažíček - Slimák, M. Takáč, Hopkovič, D. Kramár, Krčula, M. Gajdoš, Ľ. Chovan - O. Gmitter, Belušár, M. Baláž - F. Vaško, Ščurko, Hričina - G. Saliji, Dancsák, Matis - Hajnik, J. Mihálik, Šimčák